| Sal1233 a întrebat:

As vrea sa stiu care sunt sansele de a fi insarcinata.In data de 19 noiembrie am avut contact sexual in care eu aveam chilotii si pantalonii de pijama pe mine si el neavand nimic si a dat drumul pe pantalonii mei de pijama fix pe partea mea intima. Dimineata cand m-am trezit inca aveam pantolonii umezi.Si sa nu uit sa mentionez ca pana sa fac asta menstruatia mi-a venit pe 10 noiembrie si a tinut pana pe 16-17 si in decembrie mi-a venit pe 8 decembrie si parca a durat mai putinEu am un ciclu neregulat care ma tine in jur de 27-28-29 de zile.Acum cateva zile am facut doua teste de sarcina unul pe timp de zi(dupa-amiaz) Barza de tip banda-negativ, iar celalalt One test tip caseta cu prima urina (dimineata) acesta mi-a iesit negativ, iar peste cateva ore bune cand m-am uitat la el am vazut inca o linie alba/galbena de la urina.Acum in ianuare mi-a intarziat menstruatia 2 zile si mi-a venit pe 7.Am uitat sa mentionez ca dupa contact m-a durut in partea de jos(fiind virgina) si am avut greturi in primele 4 zile si intr-o zi m-am trezit cu o stare de ameteala.In ultima luna mi s-a taiat pofta de mancare uneori.Sunt sanse sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ceea ce ai prezentat si precizat ca s-a intamplat intre tine si acel partener poate fi denumit oricum sau considerata ca fiind orice, dar in nici un caz nu poate sa reprezinte un contact sexual. Pe baza oricarei analize care s-ar efectua, reiese cat se poate de clar si precis ca in urma acelei intamplari care a avut loc in a 9-a zi a ciclului, adica inaintre de a incepe perioada fertila, rezulta ca in acel moment formarea unei sarcini in conditiile descrise a fost 100% imposibila. Deoarece ulterior acelui joc pueril cu ''tenta sexuala'' s-au produs deja alte 2 menstruatii, se poate afirma fara teama de a gresi, ca in uterul tau NU poate sa existe o sarcina si din acest motiv este cazul sa te linistesti complet si definitiv, fiindca orice ingrijorare este complet inutila si lipsita de sens. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| alexandru04 a răspuns:

Pai cum ai avut contact dacă spui ca erai îmbrăcată?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varstă ai? Mersi

| Hammurabi a răspuns:

Deci aveai pe tine chiloți și pe deasupra și pantaloni de pijama. Iar el și-a dat drumul pe pantalonii tăi de pijama.
Păi dacă unul dintre spermatozoizii lui nu a fost cumva superman să treacă prin atatea straturi textile și să-ți mai pătrundă și în păsărică... e total improbabil să fi însărcinată. laughing