| nicol20 a întrebat:

Buna ziua as vrea si eu ajutorul vostru in ultimul timp m-am cam certat cu sotul meu mentionez ca eu sunt in strainatate si el in tara, eu vreau sa vb tot mai mult cu el si el ma evita eu sufar enorm il sunt aproape ca o disperata si lui nu-i i ii pasa iar pe mine ma enerveaza faptul asta si devin furioasa imi vorbeste urat imi spun lucruri care dor iar duminica s-a imbatat si imi imi ca nu poate trai fara mine si eu vreau sa comunicam mai mult pentru a nu se destrama relatia si el spune ca s-a saturat sa imi dea raportul sa ma sune mereu si dupa toate certurile astea azi ma cauta ca si cum nu s-a intamplat nimic prima data imi trm mesaj si ma intreaba cum sunt si daca mai sunt. suparata si ca ma iubeste eu i-am spun ca sunt foarte bine si ca eu nu am fost suparata dar totusi...Cum ar trebui sa reactionez, cum sa ma port cu el? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| roxynutza a răspuns:

E greu ca unul sa fie plecat iar celalalt sa stea acasa sad poate ca se comporta asa pentru ca vrea sa stea cu tine mai mult si sa nu stati separati; punand raul inainte poate sa fi calcat stramb si acum sa ii para rau; tu il cunosti mai bine ( nu incerc sa te fac sa te indoiesti de el); dar pana la urma stii cum se zice omul beat zice adevarul; si eu cred ca te iubeste sincer doar ca vrea sa stea cu tine mai mult big grin incearca sa ai o discutie serioasa cu el si spune-i tot ce nu iti convine si ajungeti la un acord happy succes :*

1 răspuns:
| KaRa23S a răspuns:

E greu. Cred ca el, are nevoia sa te simta aproape, simtindu-te foarte departe de el, tristetea adunandu-se pana la un punct la care el nu se mai poate stapani si se enerveaza, simtind nevoia sa se descarce, iar dupa ce se descarca, parandu-i rau de fiecare lucru intamplat si facandu-i-se dor de tine. Stii doar ca la nervi, anumite persoane nu mai tin cont de nimic. Oricum de aici incep problemele. Parerea mea e ca trebuie sa va stabiliti impreuna in tara sau in afara cat mai repede posibil, chiar daca asta ar cere un mare efort. Pentru rezistenta casniciei voastre acest efort e salvarea. Daca acum doar se enerveaza putin si dupa aia ii trece, in viitor nu va mai rezista deloc. Nu vreau sa te ingrijorez cu crudul adevar, insa el e prea slab pentru aceasta ''batalie'', desi te iubeste.