| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi la ora de sport am avut o discuţie cu colegele legată de sex. Suntem foarte puţine fete în clasă - 8, iar eu sunt singura care încă mai e virgină. În mare am aflat că majoritatea şi-au pierdut virginitatea pe la 16-17 ani [ acum având 18-19 ]. Mie mi se pare nefiresc să te arunci în pat cu orice băiat îţi iese în cale, iar eu mi-am zis că nu aş vrea să-mi pierd virginitatea decât cu băiatul cu care sunt convinsă că voi rămâne toată viaţa. Când le-am zis asta şi lor, au început să râdă de mine şi să-mi spună că aşa se făcea acum 100 de ani. Dar eu le-am spus că nu sunt cu**ă să mă culc cu fiecare iubit pe care l-am avut aşa cum au făcut ele.

Voi ce ziceţi? Poate greşesc eu...?

38 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Gandesti bine, si dreptate mare ai, cele care cred ca dau de unu si normal ca se culca cu fiecare in parte nu sant fete normale. Una ca tine langa mine ar fi numai bine pentru ca si eu am intalnit numai nesimtite chiar daca am 21 de ani.

| Geniuss a răspuns (pentru mgtow):

Buna imi pare rau sa iti zic dar si fetele simt nevoia sa o faca exact ca baieti si ele au nevoi fiziologice nu numai baieti asa ca :p

| mgtow a răspuns (pentru Geniuss):

Nu e normal asa ceva ar trebui sa fie un fel de istoric al vietii ca na, omul daca nimereste pe cineva care nu a fost ca el, merita ceva in mod egal si nedreptatea de multe ori isi face ocazia unde nu trebuie.

| Geniuss a răspuns (pentru mgtow):

Stiu dar vezii tu asta e viata si cu bune si cu rele trebuie sa o acceptam noi pe ea asa nu ea pe noi :p

| Geniuss a răspuns (pentru mgtow):

Si apropo ai o conceptie foarte dura despre viata incearca sa fii mai relaxat/ p.s happy

| Zenithf a răspuns:

Singurul lucru gresit este ca le-ai facut cu**e. Nu tine de mine, de tine sau de oricine altcineva sa le judece pentru ce au facut, si mai mult decat atat, curva este femeia care se vinde pe bani, deci nu se incadreaza.
Dincolo de acestea, parerea mea este ca ai luat o decizie mai buna decat ele.

| mona a răspuns:

Lasa-le sa rada pana ce nu mai pot pentru ca ele valoreaza 2 lei pe cand tu valorezi mult mai mult, tot respectul pentru tine si pentru cum gandesti

| zuzu a răspuns:

Tine-o tot asa! happy

| MishikiCrisy a răspuns:

Numai tu nu gresesti. Ma bucur ca mai sunt persoane rationale/cu creier care stiu ce e normal si ce nu. Dupa parerea mea, ele toate is curve.

| SatanaInIzmene a răspuns:

Meanwhile la CanCan TV...

| IateyourCookie a răspuns:

Asta nu inseamna sa fi cur*a. Si eu sunt virgina si ca si tine imi voi incepe viata sexuala cu baiatul potrivit. Da chestia este ca nu se stie niciodata daca vei ramane cu el toata viata. Si nu trebuie sa faci sex cu toti iubitii pe care i-ai avut, dar asta nu inseamna ca daca ma voi culca cu cineva o sa ma si casatoresc cu acel cineva.

Răspuns utilizator avertizat
| motherfuckerstyle a răspuns:

Like

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Buna!
Oarecum, au dreptate cu chestia cu 100 de ani.
Timpurile se schimba, precum se chimba si generatiile. Acum, nu mai e la "moda" sa fi virgin(a) (asta e cazul ambelor sexe).
E corpul tau, faci ce vrei cu el. Daca tu ai ales sa-ti pastrezi virginitatea e problema ta si personal ai o gandire destul de foarte buna.
Mie nu imi prea place cum evolueaza gandirea tinerilor (preadolescenti si adolescenti). Eu sunt tot un adolescent (16 ani), mi se pare destul de normal sa iti pierzi virginitatea undeva in intervalul (16-18, nu e nimic rau nici putin mai tarziu, dar nu sa stai virgina pana la 30 de ani). Pe mine ma sperie copii astia de 12 ani, care sunt complexati ca sunt virgini (wtf!?).

Per total, ai o gandire si un mod de a vedea lucrurile destul de rar, pentru timpurile astea (asta e bine).
Felicitari!
P.S. E corpul tau, faci ce vrei cu el!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU greşeşti deloc, este foarte corectă atitudinea ta!
N-are nici un sens să faci sex cu unul care te lasă după 2 luni, apoi să treci la altul, etc.

Atunci când ai o relaţie SERIOASĂ, de cel puţin 2 ani, te poţi gândi şi la sex.

Toate cele bune.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ar fi bine chiar dupa casatorie asa e crestineste, te felicit, ele sunt invidioase ca tu esti inca fecioara de aceea au ras

| Dariusuu a răspuns:

Nu gresesti.

Te inteleg perfect, dar sunt sigur ca nu toate fetele si-au pierdut virginitatea cum ti-au spus.
Probabil au cate o masca, le e rusine de ce sunt si asa ca sa nu se simta diferite una de cealalta au afirmat asta.

Ai tot respectul si admiratia mea.

Ma bucur sa vad ca exista fete ca tine.

| Vix999 a răspuns:

Intrebarea mea este : daca tu te inseli cand ai impresia ca acel "the one", nu este ceea ce credeai tu si te lasa, ce faci? Automat o sa incerci cu altul...si o sa simti si la ala ca va potriviti si ca il iubesti, o sa faci sex si cu el. Si face si el ceva si te dezamageste, ce urmeaza? Evident altul.Zi-mi si mie... unde anume e comportamentul de curva in toata faza asta? laughing)
Ai minte foarte ingusta sincer si mi se pare fantastic cu cata usurinta jignesti alte fete
A si da...trecand peste faptul ca "curva" inseamna cu totul si cu totul altceva, nu o femeie care a avut mai multi parteneri sexuali dar ma rog.
Bafta in a-ti gasi marea si unica iubire.

Răspuns utilizator avertizat
| Aldercy a răspuns (pentru Vix999):

Hmm, scuză-mă dar cred că o să am grijă să-mi aleg persoana potrivită. Sunt o persoană optimistă şi cred că viitoarea mea căsnicie va dura. Iar dacă nu, asta e! Până atunci, hai să gândim optimist! happy

| Vix999 a răspuns (pentru Aldercy):

Eu iti doresc sa ai bafta sa gasesti un baiat care sa fie exact cum zici tu ca vrei...dar mai mult decat optimism...eu zic ca ar trebui sa fii putin mai realista. Nu am zis sa nu astepti daca asta vrei.
Eu doar ti-am evidentiat ca usurinta cu care tu cataloghezi femeile drept curve este total gresita si mai mult decat atat, nu vad de ce iti permiti sa judeci pe altii cand tie nu iti place sa fii judecata.
Asta voiam sa intelegi...nu ca nu trebuie tu sa stai pana la 50 cand ti-oi gasi sufletul pereche.

| Aldercy a răspuns (pentru Vix999):

Ok, poate că am greşit aruncând cu vorbe care nu-şi au rostul, dar îţi mulţumesc!

| Demonull a răspuns:

Concluzie.ce le mai place „shaorma„ la colegele talerolling on the flooresti foarte normala, dar fetele cand gresesc au tendinta sa o impinga si pe cealalta in oala cu smoalalaughing Prietenii ce ne-am face fara ei.idioti..dar totusi prieteni.

| Decrepit a răspuns:

Nu exista "baiatul cu care vei ramane toate viata".Nu exista curve.Nu exista fete inocente.Nu exista scop in sex, e pur hazard.Nu exista inocenta conferita de pastrarea virginitatii.Nu exista firesc sau nefiresc.

Lumea reala iti spune salut!

Răspuns utilizator avertizat
| Geniuss a răspuns:

Wow
cate fete au aceiasi conceptie ca tine?
Felicitari ai o gandire foarte realista esti o fata de nota 10 :X putine gandesc ca tine
a si bafta sa iti gasesti jumatatea pana atunci ai grija ce faci

| alex71yonutz a răspuns:

Buna,nu mai lua in serios ce zic asazisele tale "prietene", in ziua de azi putine fete gasesti fara fite si cuminti. Orcum nu le asculta.

| DontDifferent a răspuns:

Ai mare dreptate! Colegele tale au o problema la cap ele cred ca sunt tari si nu mai stiu eu cum doar pentru ca siau pierdut virginitatea.Nu! Se inseala amarnic primul act sexual trebuie sa il ai cu persoana potrivita nu cu orice baiat/fata de pe stradawinking
Toate cele bune si spune-le ca D0ntDifferent crede ca trebuie sa se duca la un doctor sau cevawinkinglaughing

| kilio8990 a răspuns:

Unde mai gasesti fete ca tine, serios unde?:-s Nu asculta ce zic alti, fa cum creezi tu ca-i bine pentru tinetongue
Succes in continuarebig grin

| TheRageQuitter a răspuns:

Ai respect din partea mea pentru ca nu ai cazut prada presiunii sociale.
Nu tebuie sa te lasi f***a de cineva care probabil te va lasa cat colo pentru ca s-a plictisit de tine sau a gasit ceva mai bun. Uita-te doar la toate cazurile aparute, cum femeia ramane gravida iar barbatul o lasa cat colo pentru ca nu are chef sa isi asume responsabilitatile.
Scopul sexului este de a reproduce, nu de a da dovada ca te integrezi intr-un anumit grup social, sau sa dovedesti DRAGOSTA EXTREMA PENTRU CINEVA care e mai usor dovedita si fara sex.Este treaba colegelor tale usuratice daca vor sa se f***a de mii de ori, nu te cobora la mentalitatea lor.

| Alex8595 a răspuns:

Foarte buna gandirea ta, si te respect nu multe sunt ca tine jos palaria, si eu caut o asa fata ca tine dar insa nu sunt multesad peace :* ♥

| costelus25 a răspuns:

Nu este femeie care sa fi avut doar un barbat in viata ei...si tu nu fi asa de sigura ca va fi doar unul...alegerea iti apartine

| costelus25 a răspuns:

Aaaa si inca ceva va fi foarte dezamagitor momentul in care crezi ca l-ai gasit pe El pentru toata viata si el a vazut doar sex in tine.Si oricum pe Marea Neagra trec multe vapoare fara sa se cunoascahappy

| gebilxkl213 a răspuns:

Nu Gresesti Deloc. Bine I-ai zis-owinking. Te felicit ca tu nu esti una ca si ele :*

| Keo1985 a răspuns:

Gandesti bine, niciun copil|adolescent nu mai gandeste asa in zilele noastre chiar iti dau dreptate si respect parintilor care teau crescut. tine-o tot asa gandeste ne influentata de nimeni ca ceea ce gandesti ti e bine

| kdavelia a răspuns:

Cred ca asta e alegerea fiecareia. Daca tu simt cu adevarat asta atunci te felicit. Nu lasa parerile oamenilor din jur sa iti schimbe gandirea si personalitatea. Bafta in continuare