| Onisim13 a întrebat:

De 2 zile mergem cu prietenii la gratar la padure si un prieten de al meu a venit cu 2 fete iar una dintre ele m-a sarutat alea alea.Problema mea e ca, cand sunt langa ea is timid si ma pierd, in lipsa ei imi zboara mintea la toate lucrurile.Cum pot face sa nu mai fiu timid?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timiditatea exagerata denota lipsa de incredere in posibilitatile proprii.Crezi ca esti tu un astfel de om? Daca nu crezi, fa-ti curaj si procedeaza exact ca ea, cand nu se asteapta. Daca asa crezi, lasa-te pagubasi si plange-ti de mila.

| SunnyDay88 a răspuns:

Te gandesti la care ar putea fi cel mai rau lucru care s-ar putea intampla. si daca ala e chiar asa de rau.
mie imi vine in minte refuzul. si daca te refuza ce? crezi ca ai fi primul barbat refuzat? lumea apartine celor care se adapteaza, nu celor destepti!

| UngUrU777 a răspuns:

Iati tu inima in dinti! Incearca si tu sa nu mai fi

| agoodfriend a răspuns:

Sa-ti impui. Cu cit esti mai timid cu atit se va indeparta de tine. Secolul acesta nu este a celor introvertiti, ci a golanilor si prostilor. Cu cit esti mai incult si mai badaran cu atit esti mai cistigat. Nu stiai?

| AccesoriiAli a răspuns:

II prea buna pentru tine happy

| Mihaincs a răspuns:

Incearca sa faci gesturi din ce in ce mai curajoase si sa evadezi din timiditatea aceea. In timp vei deveni mai "tupeist" dar nu vei reusi asa dintr-o data! bafta si fa totul treptat