| Alexandrapps19031996013 a întrebat:

De vreo 2 luni jumate vorbesc cu un băiat (mai mare ca mine cu 7) ani pe Instagram,la început el imi scria în fiecare zi sau la doua trei zile sau chiar o saptamana (știu că e ciudat) si ne înțelegeam foarte bine, însă dintr-o dată el nu mai imi scrie, ba chiar de doua ori m-a invitat în oraș și eu l-am refuzat de frica pentru ca era un necunoscut, iar dintr-o dată el nu mai imi scrie motiv ce m-a facut pe mine să ii scriu in mai multe randuri. Mi-a răspuns ba chiar l-am întrebat de ce nu îmi scrie iar răspunsul lui a fost ca nici nu si-a dat seama si ca a fost si din cauza hramului(e paracliser la biserica )si ca nu l-am supărat.Ideea e ca avem o conexiune extraordinară, prima data s-a întâmplat să merg la biserica unde este el paracliser si cand am ajuns eu a iesit si el din biserica însă nu ne-am intalnit, mai apoi dupa ce am iesit de la slujba m-am dus acasă și i-am zis că l-am recunoscut iar el m-a invitat seara la procesiune iar acolo am facut pentru prima data cunoștință și cand m-a văzut a înroșit la fata si doar atat a putut să zica "Ce faci?" iar întâlnirea care m-a lăsat fără cuvinte a fost vineri cand eu am iesit de la facultate si am venit in centru orașului acolo unde l-am întâlnit (Noi nu mai vorbiseram de vreo 10 zile doar in ziua aceea i-am scris doar la multi ani pentru ca el se numeste Gabriel). L-am recunoscut din mulțimea de oameni, el a zâmbit însă a dat să plece și cand m-a văzut că mă opresc in loc a venit la mine și l-am felicitat de ziua lui iar el m-a întrebat unde merg si eu i-am zis că la banca, acelasi loc în care mergea si el. O altă întâmplare a fost duminica seara eu m-am dus la biserica si de data asta nu cu gândul să îl văd ba din contra simțeam nevoia să mă rog am stat la slujba si cand am iesit chiar ziceam că nu mi-aș dori să îl văd și giciti ce, cand am iesit din biserica atunci a iesit si el pe usa din spate din altar. Eu l-am văzut el cred ca nu.
Ideea e ca de vineri mi-am dat seama ca il plac foarte mult si aș vrea să ii zic însă imi este frica ca o va lua la misto insa vreau să știu și eu ce se întâmplă dacă si el ma place pentru ca tin sa precizez ca din cate l-am cunoscut este foarte emotiv si timid.Va rog sa imi dati un sfat pentru ca eu chiar nu stiu ce sa fac.Va multumesc mult tuturor!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Dandinelle a răspuns:

Cel mai simplu e sa-l intrebi direct daca te place sau nu ca tu il placi. Daca e interesat atunci multa bafta pe viitor, daca nu este interesat asta este, ai avut un "crush" pe cineva si nu a fost sa fie. Daca incepi cu ocolisuri te obisnuiesti sa actionezi asa si nu e sanatos, pentru ca frica asta tu ti-o induci. Daca nu esti sigura ca-l placi atunci e normal sa ai dubii sa-l intrebi. Cel mai important aici e sa fii sincera cu tine, asta inseamna fara frica si sa actionezi pe propria persoana, sa-ti asumi cand pui intrebarea adica sa te astepti oricum la ambele raspunsuri + o necunoscuta.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cati anisori ai?
Daca el este mai mare cu 7 ani, probabil ca el este deja major si nu indrazneste sa se uite dupa fetite.

Răspuns utilizator avertizat
| oany a răspuns (pentru Violleta2022):

A specificat ca iesise de la facultate..deci este trecuta de 18 ani.

| Alexandrapps19031996013 explică (pentru Denis6688):

24 am iar el împlinește 31

| Alexandrapps19031996013 explică (pentru oany):

Mda...am chiar 24 de ani.

| Crackman a răspuns:

Ii spui pur si simplu, nu inteleg ce va place in a complica lucrurile.

Răspuns utilizator avertizat