| arual09 a întrebat:

Bună ziua, împreuna cu prietenul ne dorim copii,nu ne mai protejăm, si ejaculeaza in mine...intrebarea constă în ceea ca simt ca ceva se scurge tot timpul din mine, ce poate fi asta?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

E firesc să se scurgă sperma din vagin; la scurt timp după ejaculare, aceasta suferă un proces de lichefiere (se „subțiază") și curge foarte ușor. Dar dacă are spermatozoizi vioi, fii liniștită: aceștia deja au migrat spre cervix și de acolo mai departe spre a-și îndeplini menirea.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru mihai69):

LICHEFIÁ, lichefiez, vb. I. Tranz. A face să devină lichid, a trece un corp GAZOS în stare lichidă. ◊ Refl. GAZUL METAN, AERUL, se lichefiază. [Pr.: -fi-a] – Din fr. liquéfier.
sursa: DEX '09 (2009)
Sperma care are o consistenta semivascoasa se "FLUIDIZEAZA" si prin acest proces devine lichida. Probabilitatea ca spermatozoizii sa reuseasca sa treaca din vagin in uter mai depinde de existenta unei substante obligatorii, fara de care nu pot tranzita cervixul. Raspunsul ar fi fost complet doar daca ai fi amintit despre ce substanta este vorba si in ce moment este posibil sa se produca intregul proces.

| mihai69 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Foarte corect și bine punctat. Am vrut să răspund cât mai pe înțelesul cuiva fără cunoștințe profunde despre fiziologie și mecanica fluidelor.winking

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si daca faceti copii cine ii creste? Că, tu dacă vii cu intrebari de-astea pe aici e clar ca, ori esti prea tanara, ori prea nepriceputa. Concluzia e clara. Nu stiti ce inseamna sa cresti un copil in ziua de azi. Mai ales cu o situatie materiala destul de precara. Parca te vad peste catva timp ca ai ramas singura sa il cresti. Ca el te va lasa si va pleca in lumanari.

| Violleta2022 a răspuns:

Interesant, fetele in general isi doresc sa devina mirese, sa aiba o nunta frumoasa intai si dupa aceea copii, tu ai sarit deja de partea cu casatoria si v-ati apucat de copii...

Partea cea mai trista este ca nu-ti cunsoti inca corpul, organele reproducatoare si mai ales functia lor!
Secretiile eliminate din vaginul tau sunt secretii vaginale produse de vaginul tau in diverse perioade, sau sperma, care se elimina dupa actul sexual.

| vocea a răspuns:

Pai daca nu te speli dupa actul sexual atungi vagnul tau incearca sa se curate eliminand sperma ramasa in interior.
Deci stai calma.

| Alicezzz a răspuns:

Este sperma impreuna cu fluidele tale vaginale.