| needhelp76 a întrebat:

Buna ziua tuturor. Am fost impreuna cu un barbat un an, timp in care 70% din timp am facut sex neprotejat. Intr-adevar, nu ejacula in mine, dar asta era singurul lucru pe care il faceam ca sa ne protejam. In tot acest timp, nu am ramas niciodata gravida. Au mai urmat 2 barbati in viata mea, cu care am facut sex neprotejat, nu de multe ori, dar de 2-3 ori cu fiecare cu siguranta si tot nu am ramas gravida. Intrebarea mea este: exista posibilitatea sa nu pot sa am copii, sau am avut pur si simplu noroc in exces?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai avut NOROC!
Sau, poate că tu nu interpretezi pozitiv acest aspect - depinde ce vârstă ai...

Oricum, NU se poate aprecia în ce măsură a fost vorba de noroc şi în ce măsură a fost vorba de o eventuală afecţiune a ta ( sau a celor 3 bărbaţi ).

Dacă ar fi ejaculat în tine timp de cel puţin 3 luni consecutive şi NU ai fi rămas însărcinată, atunci ai fi putut să te gândeşti la infertilitate.

Dar, în acest caz, cred că a fost un simplu noroc ( soarta ).

Oricum, NU ar fi indicat să-ţi "forţezi norocul" şi în cazul următorilor parteneri!

De asemenea, NU ai precizat ce vârstă ai - şi acest aspect contează.

Având în vedere ID-ul de user, bănuiesc că eşti născută în 1976 - deci, ai 37 de ani...

Apoi, depinde şi la ce vârstă ai avut aceste relaţii.

Totuşi, luînd în considerare această vârstă, se poate prezuma o oarecare infertilitate ( a ta )!

Toate cele bune.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu sa golit in tine nimeni nu ai cum sa nasti un mucos.

| needhelp76 explică (pentru mgtow):

Exista sanse sa ramai gravida si daca barbatul nu ejaculeaza in tine deoarece spermatozoizii se pot emana si pe parcursul actului sexual, nu doar la sfarsit

| neutrino a răspuns:

Sigur ai mancat ceva atunci cand ai fost (mai) mica! Totusi, ai mare grija, doamna!

| pietrean a răspuns:

Exista posibilitatea,ca atunci cand ai facut sex neprotejat,sa nu fi fost la ovulatie(adica pe la mijlocul ciclului menstrual,cand se elimina ovulul).
Poate,dumnealor,sa nu fi fost fertili(spermatozoizii lor sa fi fost de "proasta calitate" sau inexistenti).
Se pot face analize ca sa vezi daca poti fi fertila,daca poti ramane insarcinata.
Sfatul meu este,ca mai intai sa te hotarasti daca vrei sa-ti incepi viata de famile, apoi sa faceti dragoste(cuvantul sex, pentru mine, este doar atunci cand se face pe bani) pe la mijlocul ciclului menstrul. Daca nici atunci nu se intampla, se pot face analize pentru amandoi.

| Exilee a răspuns:

Pacat ca le-ai facut pe plac acelormaniaci.

| NickName01 a răspuns:

Noroc şi multă inconstienţa! sad

Şi dacă ai avut "noroc" şi nu ai ramas niciodata (deşi, chiar înaintea efectului anticoncepţionalelor, se întâmplă să se realizeze deja în fază incipientă, unirea celor două celule, un început al unui nou suflet), aştepţi să rămâi mai întâi, şi eventual să devii mamă, sau cumva, să devii "mama" care îşi ucide pruncul?

| Gαηαmα a răspuns:

Buna.Fa niste analize!