| Maria28082019 a întrebat:

Buna ziua, in luna Ianuarie pe 10 am avut un avort spontan… in Februarie mi-a venit menstruația pe 6 și s-a terminat pe pe 11, zilele fertile le-am avut de pe 15 pana pe 21 iar ziua 20 am avut ovulația….Am avut contact sexual in zilele fertile și in ziua ovulației doresc sa știu dacă după un avort spontan pot rămâne repede gravida sau după cât timp? Menționez ca îmi doresc un bebe.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Poti ramane insarcinata imediat,dupa primul ciclu menstrual,adica din momentul in care organismul tau functioneaza normal,ca si inaintea avortului spontan.
Ciclul menstrual a venit,ovulatia a avut loc, contactul sexual la fel, te-ai putea astepta, deci, la o noua sarcina.Imediat.happy
Singura problema consta in cauzele avortului spontan pe care l-ai avut, nu cumva sa se repete.Ia acid folic, foarte important pentru sarcina, se ia chiar si cateva luni inainte de conceptie!
Sanatate multa si sarcina usoara, sa ne spui daca ai reusit!♥

| Maria28082019 explică (pentru greece12):

Multumesc frumos am sa revin și o sa va spun dacă am rămas❤️

| greece12 a răspuns (pentru Maria28082019):

Citeste mai mult aici:

https://www.daciamedicalcenter.ro/sarcina-dupa-avort-spontan.html

Voi astepta, sa stii!:)

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nici o problema!
Odata ce s-a produs ovulatia luna asta si ai avut sex neprotejat taman in perioada fertila, ai toate sansele sa fii insarcinata.

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum vad, tu nu ai inca 18 ani impliniti...
Esti sigura ca vrei copii, cand tu insati esti minora?