| IonutMihai092 a întrebat:

Buna ziua! Iubita mea are menstruatia neregulata si de aproximativ doua saptamani menstruatia intarzie, pe 30 noiembrie a avut menstruatie iar luna decembrie nu am facut sex si oricum toate contactele au fost protejate atunci cand au fost. Ea a si fost racita intr-adevar dar totusi avem un semn de intrebare ce se intampla

10 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata, apariția unei sarcini este imposibila

| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata, apariția unei sarcini este imposibila.

| IonutMihai092 explică (pentru Emilian65):

D asta ne am protejat, dar cu toate astea ea are discomfortul simptomelor premenstruale insa nici urma de menstruatie. A fost racita aproape 3 saptamani intr adevar si aproape de data cand ar fi trebuit sa i vina. Daca a avut menstruatie normala in noiembrie se presupune ca nu s-a instalat o sarcina nu?

| Miruna333 a răspuns:

Un control ginecologic o poate ajuta, nu oamenii de aici. Mai ales ca menstruatia este neregulata, nu poti spune ca intarzie. Chiar si asa, menstruatia intarzie din N motive.

| IonutMihai092 explică (pentru Miruna333):

Putem exclude variant sarcinii? Adica a mai avut o menstruatie si nu am facut o fara protectie, nici macar n am ejaculat inauntru

| Miruna333 a răspuns (pentru IonutMihai092):

Contact protejat, lipsit de accidente, risc 0. Intarzierea mestruatiei nu inseamna imediat sarcina

| Eusuntd a răspuns (pentru IonutMihai092):

Imposibil sa fie gravida, avand menstruația neregulata, a fost si racita, posibil sa întârzie mai mult, mi s-a intamplat si mie, stati liniștiți

| IonutMihai092 explică (pentru Eusuntd):

Da incercam, dar nu intelegem de ce intarzie asa mult, ea are ceva simptome premenstruale, situatia sta in felul urmator, am facut sex protejat cu ejaculare afara in noiembrie, pe 30 a avut menstruatie normala, in decembrie nu am mai facut sex si pe 1-4 ianuarie trebuia sa i vina dupa cum spune ea si de la inceputul saptamanii are ba dureri premenstruale ba discomfort dar nu a aparut nimic...

| Robert2526 a răspuns:

Pai menstruatia neregulata, inseamna ca poate sa nu vina in fiecare luna. Posibil sa aiba ovare polichistice, ar putea sa nu ii vina si 2-3 luni. Trebuie sa mearga la ginecolog