| Curcubeu2359 a întrebat:

Problema e cam asa. Prietena mea a avut menstruatie din 5-10 ale lunii. Am facut sex protejat in 11, am facutsi un dus si toate au fost ok. Peste noapte ne-a apucat din nou, dar am intrat de cateva ori "cu capul gol". Dupa am terminat cu prezervativ. In 30 august, prietena mea a avut primele semne de ciclu menstrual, dar imi
spune astazi ca s-a oprit, si peste noapte nu a mai avut scurgeri. De mai bine de o saptamana prietena mea acuzaameteli si avea sanii foarte umflati.

Imi e frica de o posibila sarcina. Oare sa fiu atat de ghinionist?

Multumesc

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se fi putut forma o sarcina in conditiile descrise si ca aceasta sa si existe este extrem de mica, mai degraba se poate aprecia ca fiind aproape complet IMPOSIBILA. Daca ulterior NU au mai fost intretinute si un alte contacte sexuale neprotejat, in aceasta situatie fiindca de la data producerii acelui asa hai sa zicem,, sex neprotejat'', au trecut 20 de zile, incepand din acest moment sau de maine, se poate efectua un test de sarcina al carui rezultat poate fi considera ca fiind in proportie de peste 98-99% valid/valabil si corect. Intr-adevar o sarcina aparuta in aceste conditii ar reprezenta chiar o culme a ghinionului. Multa sanatate!

| HadesSs a răspuns:

Daca a avut menstruatie, sansele sa fie insarcinata e 1 la un milion ...stai calm ameteli si sani umflati are din cauza ciclului.

| Curcubeu2359 explică (pentru HadesSs):

Chestia e ca aceste ameteli si sani umflati le are de o saptamana. Eu nici nu ma gandeam ca ar putea fi o problema pana acum.

| 10kty93beautiful a răspuns:

De ce faceti dragoste cand e pe stop? voi, barbatii, chiar nu puteti sa va abtineti cateva zile? ii faceti rau unei femei prin a face sex in timp ce este pe stop...si nu, odata ce era pe stop nu are cum sa ramana insarcinata, doar ca incercati sa evitati contactul sexual in timpul ciclului...ca nu mori 3-4 zilewinking bafta