| CosminNeacsu a întrebat:

Buna ziua/seara,

Acum ~ 24-30h, am avut un moment intim cu prietena mea (este virgina). Am stat îmbrățișați, părțile intime s-au atins neprotejat, atingeri cu degetele, etc., dar fără penetrare. Eu nu am ejaculat, dar e posibil sa fi rămas puțin lichid în zona respectiva.

Menționez ca a luat pastila de a doua zi, Escapelle.

În aceste condiții, este posibil sa rămână însărcinată?
Va rog, fără comentarii răutăcioase.

Va mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! A luat degeaba pastila. Nu se poate sa ramana insarcinata astfel. Ar trebui sa va documentati. Recomand canalul de Youtube barza vs sexul.

| CosminNeacsu explică (pentru Aasdfghj):

Buna! Nici daca acel lichid a ajuns pe cumva pe degetele mele, urmând apoi acele atingeri? Fără penetrare, doar atingeri. Ea avand "secreții", sa numesc asa situația, în zona intima.

Imi cer scuze, dar suntem destul de stresați.

Va mulțumesc!

| Aasdfghj a răspuns (pentru CosminNeacsu):

Nu, nu se poate. Puteti sta linistiti. Ar fi trebuit sa fie in perioada fertila si tu sa ejaculezi in interior si nici atunci nu erau sanse de 100%. Fiti mai atenti data viitoare si, cel mai important, informati-va.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O dumnezeule mare, de la petting NU se poate ramane gravida, dar ce a facut fata cu bomba hormonala luata, si-a creat numai probleme in sistemul hormonal.

Acum vor urma efectele secundare ale pastilei, pe urmatoarele 6-12 luni: cicluri neregulate, ovulatii neregulate, posibil dureri de sani sau ovare, posibil sangerari fara motiv, posibil aparitia de noduli mamai, chisturi ovariene sau chiar tumori.

Se poate ramane insarcinata NUMAI daca exista penetrare vaginala cu un penis in erectie si numai daca fata este in perioada fertila.

Nu se poate ramane gravida niciodata prin: mangieri, atingeri, degete, jucarii, prosoape, perdele, apa din cada, wc sau alte jocuri.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibil sa ramana gravida.

| Goete a răspuns:

Escapelle nu e o pastila pe care sa o iei din joaca, actioneaza asupra hormonilor ei si are si reactii adverse si nu era absolut deloc necesar sa o ia.
Daca va jucati de-a mama si tata informati-va inainte

| Crackman a răspuns:

In primul rand nu te juca cu ce nu stii utiliza...
O pastila de a doua zi nu se ia asa pur si simplu ca o bombardezi pe fata cu hormoni.
Nu, nu mai ai probleme

| RadUwU a răspuns:

Ma chemi la botez boss, sa ti traiasca!