| GabrieleDelaVaslui a întrebat:

Buna Ziua TPU am o intrebare, in legatura cu penisul meu am doar 12 ani aproape 13 si are in jur de 4-5 cm e o problema, am inceput sa ma masturbez dar am vazut ca trebuie sa iasa spermatoizi ( sperma ) si in loc iese urina, cum as putea sa fac sa imi creasca toti se rad de mine la scoala colegi mei o au de 10 -12 va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă e așa mic, va mai crește. Însă te masturbezi cam degeaba acum (deși e posibil să simți plăcere); probabil peste vreun an să intri mai bine în pubertate și să înceapă să ți se dezvolte organele sexuale. Atunci va crește și penisul, vor apărea poluțiile, sau ejacularea când ai orgasm prin masturbare.

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Intreaba medicul de familie, poate ai probleme hormonale sau de crestere.

| vocea a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic si sa iti spuna e ai, penilcreste paana la 18 ani, dar sper sa afli ce este.

| Mihai1810 a răspuns:

De unde stii ca ai tai colegi o au de 10-12?

| GabrieleDelaVaslui explică (pentru Mihai1810):

Fac de 2 ori pe satp sport cu ei si cel mai bun pr...

| Mihai1810 a răspuns (pentru GabrieleDelaVaslui):

Voi faceti sport dezbracati?

| GabrieleDelaVaslui explică (pentru Mihai1810):

In vestiar ne schimbam

| Alicezzz a răspuns:

Ai face bine sa vorbesti cu pårinti si sa mergi la un medic endocrinolog sa te vada.

| Gorila12 a răspuns:

Ti a mai crescut veric oricum la 12 ani o aveam de 10 acum o am de 18 -19 tanc rusesc ai rabdare

| GabrieleDelaVaslui explică:

Osa incerc sa compensez cat mai mult am cam 54 de kg si 1.60 m o sa incerc sa slabesc cat mai mult daca asta e rezultatul pentru compensare si sa fac sala