| PowerGirl27163 a întrebat:

Buna ziua TPU, am si eu o nelamurire, mai sunt 2 zile pana cand trebuie sa imi vina menstruatia, am avut un act sexual protejat, prezervativul nu era spart, dar am sangerari nazale si am cautat pe net si scria ca apar si la sarcina sangerarile..sau e doar ca am fost racita?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca intr-adevar ai gasit pe net ''informatia'' potrivit careia : ''pe net si scria ca apar si la sarcina sangerarile...'' (nazale?), autorul acelui articol a fost in mod cert imbecil. Sangerarile nazale apar din cu totul alte motive, care nu au absolut nicio legatura cu actele sexuale, cu menstruatia si cu atat mai putin cu... sarcina. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, nu poti fi gravida. Scurgerea de sange din nas este din cauza ca ai fost racita.

| Ely1234567 a răspuns:

Este din cauza răceli dacă ai făcut protejat nu ai nicio șansă de sarcină

| Megasurfs a răspuns:

Când ești însărcinată îți curge sânge din nas. Se pare ca vei avea un copil. Felicitări!