| Havana011 a întrebat:

Bună ziua, TPU! As avea o intrebare in legatura cu prezervativul utilizat cu spermicid. Pot ovulele Contracept M sa degradeze prezervativul? Eu folosesc doar prezervative însă as dori sa folosesc o metoda de contraceptie suplimentara in perioada ovulatiei.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.De obicei nu ai treaba, dar mai safe este sa intrebi la farmacie.In rest, e chiar recomandat sa folosesti doua metode de contraceptie pentru a evita riscul de sarcina, in caz ca nu va doriti copii.Bafta.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce sa-l degradeze? Daca ar fi asa, iti dai seama ce i-ar face ovulului si cu tot ce vine in contact in interior?

| Havana011 explică (pentru darrio2007):

N-am spus ca ar face-o, dar am intrebat stiind că de exemplu un lubrifiant pe baza de ulei ar putea degrada un prezervativ. Desigur ca ar fi o catastrofa sa se intample si destul de multa mizerie, de aceea am si dorit sa intrebhappy

| Cosmin3412 a răspuns:

Mama parca ai avea acid sulfuric in...

| ElenaRaducan a răspuns:

Pungi de plastic.