| Zarzarica171999 a întrebat:

Bunăăă, o întrebare ce mă frământă de ieri. M-a sunat fostul meu iubit, cu toate ca i-am spus ca nu mai are ce discuta cu mine, m-a sunat. A vrut sa vadă ce mai fac cu toate ca a spus ca nu mă mai iubește. Acum 2 săptămâni mi-a spus ca și-a tras-o cu una și eu l-am întrebat ieri și mi-a spus ca a vrut sa îmi facă în ciuda, m-a întrebat cum stau cu dragostea și eu când i-am spus "bine" el a început sa zică "adică, Cum? " foarte revoltat la telefon... Noi ne-am despărțit de mult, de anul trecut însă mă suna o data la 2-3 săptămâni. Ce pot înțelege din toată situatia aceasta? Ca mai are sentimente pentru mine?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Crec da, altfel nu vad de ce ti-ar da importanta sa te sune si din astea. Ori isi cauta "o ocazie" daca ma intelegi.

| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca nu are sentimente pentru tine deloc, dimpotriva, vrae sa rada de tine si iti arata asta, odata ce te suna sa-ti spuna cu cine se culca.
De ce doamne iarta-ma nu-i blochezi telefonul?
De ce te mai injosesti sa-i asculti mizeriile si sa accepti sa-si bata joc de tine?
Uneori, am impresia ca nu sunteti capabile sa judecati, daca ala va da cu piciorul si voi continuti sa-i dati sanse. In plus, chiar va interbati daca va iubeste.
Tu chiar nu pricepi, nu? ca-i doar bateie de joc si o joaca de sicanare din partea lui?

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca in subconstientul sau, exista si aceasta posibilitate de a mai avea anumite sentimente fata de persoana ta. Dar fiindca ti-ai impus sa nu mai discuti cu el, nu vei afla niciodata adevarul in aceasta privinta. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

De ce îi dai importanță?
El ți-a zis că nu te mai iubește, probabil vrea doar să râdă de tine.

| sofisis a răspuns:

Ca are ceva probleme la capoc. Ii place sa te stie cumva atarnata acolo dupa el. Ignora-l si nu mai incerca sa dai un sens prostiilor astora.

| Raven a răspuns:

El a sunat să-ți facă în ciudă că și-a pus-o cu una și a fost șocat să afle că tu nu plângeai de dorul lui ci ți-ai găsit pe altcineva. Înainte de asta îți spusese că nu te mai iubește.
Mai are sentimente pentru tine? Tu ce zici? Din calculele mele reiese că nu dar eu nu-s naivă cum pari a fi tu...

| Irinel15123532 a răspuns:

''Acum 2 săptămâni mi-a spus ca și a tras o cu una'' Imi dau seama ce sentimente profunde poate sa aiba fata de tine.
''m-a întrebat cum stau cu dragostea și eu când i am spus "bine" el a început sa zică "adică, Cum? " foarte revoltat'' Adica El se culca cu alte femei si este revoltat ca tu sa ai o noua prietenie, nu exclud gandul ca omul acesta este foarte posesiv si tu foarte imatura si extraordinar de naiva. Rupe orice relatie si orice contact cu omul acesta. Vezi-ti mai departe de viata ta si Nu mai intretine relatii sexuale in afara casatoriei, biblia il condamna ca fiind un pacat grav si acest lucru te va desparti de Dumnezeu. Intoarce-te la Hristos si lasa viata imorala, citeste noul testament si roaga-te Lui Dumnezeu pentru intelepciune.
''Ce pot înțelege din toată situatia aceasta? Ca mai are sentimente pentru mine?'' Pe scurt, Nu.
Singurele sentimente pe care le mai are pentru tine sunt cele de reproducere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu mai tine la tine si vrea doar sa-si bata joc. Eventual vrea sa se dea mare ca a fufu si el ceva sperand ca tu o sa revi la el. Orgoliul lui doare atat de tare ca nu l-ai sunat tu.
De ce ii mai raspunzi la telefon?

Răspuns utilizator avertizat
| Rux04 a răspuns:

Bună. Te vrea inapoi. Dacă nu-ți dorești să vă împăcați te sfătuiesc să nu-i mai răspunzi la telefon și să și blochezi numărul.

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Eu zic sa-l lași in pace. Probabil nu gaseste alta tipa, se plictiseste și după ii vine in minte numele tau. Știi cum sunt baietii. ‘)) Dacă ar avea sentimente pentru tine, crede-ma, nu doar te-ar suna. Ar face mai multe lucruri. Dar el nu e îndrăgostit. Asa ca mai bine uita-l.

| laurentiutirei a răspuns:

O mare prostie sa mai vorbesti cu fostul tau happy aruncal la gunoi mai sunt si alti oameni ala iti zice tie ca sa frecat cu alta? si tu vb cu el doamne lasa trecut in urma

| Fata1234 a răspuns:

Da mai are. Părerea mea e sa îl ignori. Cred ca ii va trece... Oricum e nesimțit (cel mai bine e sa îți vezi de viata ta)