| Nimeniii a întrebat:

Bunaaaaaaaa.Stiti am o problema pe care nu stiu sa o rezolv deloc. Deci e vorba despre un baiat pe care il iubesc dar faza e ca ne-am certat foarte rau din cauza celei mai bune prietene ale mele si a inceput sa-mi zica jet mars si toate felurile pana ce m-am enervat rau de tot si am inceput sa il injur de mama (pe care o iubeste ff mult de pe lumea asta) si zicea pe acolo ca ma bate si prostii de astea dar nu asta conteaza. Faza e ca vreau neaparat sa ma impac cu el macar amici sa ramanem. M-am dus la el si m-am rugat de el sa ma ierte i-am zis ca imi pare extrem de rau si sa-mi dea o sansa. i-am zis ca as face orice dar, refuza.Cum frate sa nu te impaci cu persoana care te-a injurat? e normal sa-ti ceara scuze si sa va impacati pana la urma nu? ma rog ce trebuie sa fac? Hellp mee crying eu cand am nervi nu pot sa ma controlez.sad voi nu ati patit asa ceva?

4 răspunsuri:
| Alecsaandrra a răspuns:

Lasa timpul sa treaca putin. L-ai injurat de mama lui, este normal sa nu te ierte acum, dar daca chiar simte ceva pentru tine. te va ierta el. Lasa-l deocamdata.

| lolly_3072 a răspuns:

Lasa'l putin sa'i treaca si explica'i a nu merita sa va certati din asa ceva pentru ca afost doar o chestie porsteasca la nervi. daca tot nu vrea.nu cred ca e cazul sa te mai milogesti.

| 인스피릿 a răspuns:

Lasa-l putin timp. L-ai insultat destul de rau. Ai pretentia sa te ierte? Sincer, si eu am cam trecut prin asa ceva. I-am cerut iertare de nenumarate ori. Dupa ceva timp, am inceput sa vorbim, dar era rece. Cred ca nici pana acum nu m-a iertat, dar sincer, dupa un timp am renuntat. Poate el ii diferit, poate te va intelege. Explica-i adevaratul motiv pentru care l-ai insultat. Daca tine la tine, te va ierta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine cauta-ti altul. Unul care sa se bage intre tine si prietena ta, care sa isi permita sa iti spuna "jet mars si toate felurile" e un om care nu apreciaza fetele, le vede ca pe niste fiinte inferioare pe care le poate controla cum vrea el. Daca ai de gand sa stai sub pappuc, n-ai decat.