| LCD a întrebat:

Masturbare = degetul in vagin.
la ginecolog se vede ca ai facut asta?
adica exista riscul sa iti rupi himenul?
daca nu stiu ca se intampla si merg la ginecolog?
poate spune ca nu mai sunt virgina?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se poate sa-ti fi rupt himenul si ginecologul va vedea. Dar daca nu ai avut nici un fel de durere si nici sangerare, e putin probabil sa il fi rupt. Virgina insa, esti pana ai contact sexual cu un barbat.
Ginecologul va presupune din start ca te masturbezi fiindca toate adolescentele o fac, asa incat nici nu se va discuta despre asta.

| JustMe a răspuns:

Se poate vedea ca ai facut asta, daca ai bagat obiectul adanc, adica daca ti-ai rupt himenul. Poate spune ca nu mai esti virgina daca ti-ai rupt himenul.

| daniDeeDee a răspuns:

Aiaiaiiiii...si mamica ce o sa zica?laughing

| Sara a răspuns:

Virgina psihologic, nu mai esti. Nu stiu cat de adanc ai bagat tu degetelul. Se poate sa nu sangerezi... stii asta nu? nu stuiu ce sa zic.

| kally a răspuns:

Virgina o sa fi pana cand o sa ai primul contact sexual cu un partener. DA, in timpul masturbarii exista riscul de a-ti rupe himenul dar asta nu insemna ca nu mai esti virgina.De asemenea himenul se poate rupe si fara sa fi avut vreodata un contact sexual, sau poate lipsi de la nastere. Uite poate ca asta o sa te lamureasca mai mult decat am facut-o eu http://www.clopotel.ro/......01-85.html

| michy a răspuns:

Masturbare nu inseamna doar degetul in vagin. Poti introduce si alte obiecte in vagin sub forma unui penis si te satisfaci singura. Da se vede ce te-ai masturbat si poti sa-ti rupi himenul daca introduci degetul mai adanc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ca esti virgina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti masturba fara sa-ti bagi degatu in vagin...stimuleazatzi doar clitorisul

| Barbatusmeker69 a răspuns:

Nu stiu fra intreaba pe brainly