| anonim_4396 a întrebat:

Bunna.Eu sunt Ale ^.^ si am aproape 17 anibig grin.Desi nu obisnuiesc sa-mi impartasesc gandurile cu multe persoane, astazi e ceva mai diferit...Nici nu stiu cum s-a intamplat, dar cred ca nu mai sunt virgina.Nu mi-am inceput viata sexuala sau nimic de genul asta.Acum cateva zile am fost la gratar cu familia si am alunecat pe iarba si m-am lovit,, acolo,,. Cand am ajuns acasa am realizat ca erau cateva picaturi nu chiar rosii pe lenjerie.As vrea sa stiu daca chiar mi-am facut-o singura sau daca o s-o pierd atunci cand o sa-mi incep viata sexuala.happy. Sunt intr-o situatie mai ciudata nu stiu cum sa reactionez...

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti virgina pana vei avea contact sexual cu o alta persona, stai linistita, nu s-a intamplat nimic

| Deedeek a răspuns:

Vai, ti-ai ponegrit familia! Cand te mariti si tatal tau se va catara pe coama casei ca sa arate lenjeria patata cu sange, ce te faci? O sa dai cu cerneala de import, sa nu se prinda vecinii? Rusine, rusine cu R mare! Intelegeam de-o coada de matura, o sticla de Radler sau vreun deodorant cu forma mai interesanta... dar cu un smoc de paie verzi... Rusine din nou!

| kitty_4887 a răspuns:

Din moment ce nu ai o avut nici o relatie sexuala inseamna ca esti virgina. insa himenul se poate rupe din multe motive, cand faci gimnastica sau cand cazi sau chiar cand esti mica, etc., deci nu ai despre ce sa te ingrijorezi. insa daca sangerezi du-te la un ginecolog.

| Karbox a răspuns:

Virgintatea fizica s-a dus, ma intreb daca iarba a fost satisfacuta, pariu ca si iarba era virgina.

Ti-a placut?

| sofisis a răspuns:

Eventual te-ai deflorat (ti-ai perforat/rupt himenul).
Virginitatea o pierzi NUMAI in urma unu contact sexual cu o alta persoana (indiferent de sexul persoanei).

| Hαppiηеss a răspuns:

Cel mai probabil ti-ai rupt himenul.
Virginitatea ai sa ti-o pierzi in momentul in care ai contact sexual.

| varcolaccc a răspuns:

Buna Ale. Din cata bio stiu eu iti poti rupe himenul si de la un banal mers pe bicicleta. Dar daca lovitura nu a fost,... cum sa spun... înăuntru nu cred ca ai pierdut-o. Te poti duce la un ginecolog daca te macină chestia asta. Ai grija pe viitor, bafta.

| RoBoT93 a răspuns:

Probabil doar te-ai zgariat happy...
Stai linistita, esti virgina laughing. Sau mai bine nu sta laughing)

| IoanaSorina a răspuns:

Nu ai cum sa-ti pierzi virginitatea daca te lovesti acolo. laughing
Virginitatea ti-o pierzi cand ti se rupe himenul. si cred ca trebuia sa intree ce te-a lovit in... ca sa ti-o pierzi.

Răspuns utilizator avertizat
| ღÐคη๔єℓiση a răspuns:

Care iarba?happy ca m-am lovit cu piciorul laughing.Si nu nu mi-a placut Karbox individ dubios