| Bogdan2132 a întrebat:

Este vorba despre o fata. M-am atasat de ea foarte mult si din spusele ei si ea de mine. Bun..ne-am cunoscut intr-un timp scurt si la un moment dat i-am spus ca o plac foarte mult. A ramas fara cuvinte si am continuat prietenia. Vorbeam in fiecare zii etc. Ea e o fire ff timida mai ales cu baietii si la scoala nu prea puteam vorbii, se rusina.La un moment dat a zis ca nu ii convine sa eu imi pierd timpul cu ea si a spus ca mai bine nu mai vorbim si mi-a spus adio...eu i-am spus adio, spunandu-i ca nu imi pierd timpul ci il folosesc pentru a o face pe ea fericita.Nu am vorbit vreo 3-4 zile si am inceput din nou sa vb..tot asa (mai cateva ADIO-uri) pana acum...Pana in mom de fata i-am spus de multe ori ca o ador, o iubesc etc si ea mi-a spus odata cuvinte de-astea insa ea nu vrea o relatie la varsta asta.Acum..mi-a trimis un mesaj pe fbook ca s-a gandit bine si a repetat faza cu pierderea timpului si mi-a spus PA., spus ca s-a saturat de adio. Imi e greu sa ma obisnuiesc cu ideea ca-s looser.sad Pe de-o parte sunt fericit pentru ca fata e mai mare decat mine cu 1 an si totusi, am reusit sa o cuceresc insa..nu stiu ce sa fac. Sa ies din viata ei (sa renunt) sau sa o las o perioada de timp si sa mai incerc? Va rog nu dati raspunsuri de genul "Tu stii ce trebuie sa faci." sau "Fa ce simti ca trebuie facut". Multumesc!

2 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Dupa ce ai scris tu mai sus, am impresia ca fata nu simte nimic pentru tine si te vrea doar ca amic, sincer!
Si cred ca ai face bine sa o lasi in pace si sa nu o mai stresezi pentru ca o sa devii enervant, si o scoti din sarite pana la urma!
Incearca sa nu o mai cauti, sa fi indiferent cu ea, si ai sa vezi daca te cauta ea pe tine sau daca te intreaba ce s-a intamplat!
Mai lasa sa fie si ea cea interesata, ca totusi esti barbat, trebuie sa ai un pic de orgoliu si tu.
Las-o sa vezi ce are de gand sa faca, si apoi iei si tu o decizie, poate ca fata il place pe alt baiat, sau nu simte nimic pentru tine si cum e timida, ii este rusine sa iti spuna acest lucru si ii este teama sa nu te faca sa suferi.
Sfatul meu, este sa o lasi mai moale, sa vezi daca te va cauta ea, daca te cauta si te intreaba ce este cu tine, inseamna, ca totusi ii pasa cat de cat de tine, daca nu, inseamna ca nu ai sanse, si trebuie sa cauti in alta parte dragostea.
Bafta!

| CioncuIonut1990 a răspuns:

Daca cu adevarat ti la ea nu renuta. e cel mai bun lucru.asa cred:d