| Melinaaaa a întrebat:

Cam cat de mult conteaza intr-o relatie sexul? Adica te uneste mai mult de partener?

18 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sexul face relatia completa

| DouaPuncteD a răspuns:

Buna
Sexul e important.
Intr-o relatie mi se pare foarte important lucrul asta pentru ca exprima incredere din punctul meu de vedere.
Atunci cand o faci cu persoana de sex opus iti pui si o anumita incredere in ea cel putin la fete.
E un pas important intr-o relatie si de aia e si el considerat important.
O zi buna.

| Bocanila a răspuns:

Dap.

| unknownn a răspuns:

Uite atata:
>big grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin

| neutrino a răspuns:

Pentru adolescenti, sexul este ultima etapa a unei relatii, inaintea despartirii. Baiatul a obtinut ceea ce si-a dorit, isi ia jucariile si pleaca intr-o noua aventura.

| Azµre a răspuns:

Da dacă ai peste 20 de ani, dacă nu te încadrezi, ar fi bine să renunți la idee!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Evident,dar numai dupa casatorie.

| blueheart a răspuns:

Sexul reprezinta atat o apropiere de natura fizica, dar si o apropiere de natura psihica, sufleteasca, morala.
Intr-o relatie nu numai sentimentele sunt importante ci si sexul si momentele de afectiune dintre cei doi.
Dar depinde de fiecare relatie in parte, depinde de sentimentele celor doi, daca vor doar sex fara o relatie sau o relatie adevarata in care sa fie implicate sentimente adevarate.

| NuMaContrazice a răspuns:

Pai pentru asta 2 oameni de sex opus stau impreuna si se "iubesc", iubirea asta este ceea ce te conduce la sex, gandeste-te cand faci sex nu simti ca-l iubesti si mai mult de partener?

| Larisssaa a răspuns:

Da, te uneşte mai mult de partener.
Depinde, dacă el a vrut să facă doar sex şi după să se despartă de tine...

| Ycu a răspuns:

Sex-ul este o decizie destul de importanta pe care o iei intr-o relatie, daca ati decis sa face-ti pasul asta inseamna ca ai trecut la alt nivel si ai nevoie de ceva timp ca sa cunosti persoana de langa tine, in momentul in care sunteti pregatiti si stiti ca nu veti regreta mai tarziu, da, sexul apropie partenerii, in schimb daca este prea rapid si doar pentru placere fizica, dupa aia o sa va simtiti rusinati unu de altul si o sa va indepartati. Toate cele bune. La multi ani.

| altrix a răspuns:

Sexul calmeaza! big grin
mi se pare cel mai bun calmant.

| Nelamuritul a răspuns:

Sexul conteaza in general cam 50% numa daca unu dintre voi nu vrea sa faca cat mai repede dar daca va iubiti puteti astepta si da va uneste foarte mult.

| Nelamuritul a răspuns:

Te uneste si la propriu si la figurat.

| scama100 a răspuns:

Buna, vreau sa imi spun parerea mea, poate ca ai observat si tu ca marea majoritate a baietilor iubesc o fata pentru ca sa faca dragoste cu ea, in ceea ce ma priveste pe mine nu am in prin plan sa fac dragoste cu persoana iubita, ci sa fiu cat mai apropiat de ea si sa ii demonstrez cat de mult o iubesc prin actiuniile mele, asta daca partenera de viata este mai timida.
Daca partenera se dovedeste a avea un caracter mai ''de gasca'', probabil ca asteapta sa faci dragoste cu ea, in orice caz eu as face dragoste cu partenea doar daca ea mi-ar cereo, deoarece aceasta este decizia ta faci cum doresti tu. Sper ca te-am ajutat, SI un an nou fericit!

| floricica1995 a răspuns:

Enooorm!

| BuBuMik95 a răspuns:

80% dintr-o relatie conteaza sexul... daca nu va intelegeti pe plan sexual nici relatia nu va functiona :*

| Bellax a răspuns:

Stii a zis cineva ceva destul de inteligent. Dragostea este o scuza patetica pentru perpetuarea speciei.Conteaza foarte mult sexul intr-o relatie, pentru ca chiar daca exista iubire in cuplu, trebuie sa existe si sex si da la intrebarea ta te uneste mai mult de partener pentru ca voi chiar daca va iubiti dar nu intretineti raporturi sexuale risti sa se duca la alta sa obtina ceea ce vrea.