| RAY a întrebat:

In procente cat de mult conteaza sexul intr o relatie?

Răspuns Câştigător
| simplegirl2 a răspuns:

Paii cam de 70%...o relatie de iubire reciproca si de lunga durata normal ca inseamna; dra sa nu se puna accent numai pe sex ca asa relatia nu merge binehappy

11 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Conteaza foarte mult.
De fapt atunci incepe si relatia.
Ce e pana, sunt doar chesti puerile!

| Freya1 a răspuns:

| Hammurabi a răspuns:

Păi e definitoriu. Majoritatea relațiilor se destramă pe tema asta.
Satisfacția sexuală între parteneri e prima cărămidă.

| sofisis a răspuns:

Destul de mult, logic.

| RAY explică (pentru sofisis):

Pentru tine cat de mult conteaza sa te satisfaca partenerul din punct de vedere sexual?

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Mult. Sexul face diferenta intre o relatie platonica si una de iubire. Deci logic, imi doresc o viata sexuala implinita cu al meu...

| SG1995 a răspuns:

50% e importanta sexului intr-o relatie, iar cu timpul acest procent scade odata cu libidoul sex a persoanelor.

| HazelEyes77 a răspuns:

As zice ca in procent de 50%, restul fiind ocupat de alte lucruri importante cum sunt sentimentele, comunicarea, respectul reciproc. Un procent de peste 90% inseamna ca relatia se bazeaza exclusiv pe sex.

| venividivici2017 a răspuns:

Frate,sincer pui niste intrebari pe care orice dobitoc le cunoaste, intreaba-l pe Einstein poate iti va face o fractie si astfel vei sti procentul.Esti cumva la gradinita? Vrei sa combini ceva pe situl asta? Mai bine ti-ai face un cont pe matrimoniale.Cand vad genul asta de intrebari prostesti....hmmmm.Laba asta iti cam da dureri de cap, ai inceput sa vezi cu virgula cumva?!

| RAY explică (pentru venividivici2017):

Te a obligat cineva sa imi raspunzi, alooooooooo esti pe TPU. scopul tau e sa ma ajuti nu vrei nimeni nu te obliga

| AdinaanidA a răspuns:

20% - comunicare (se zice ca e minimul necesar)
35% - iubire sincera (altfel nu merge)
75% - sex (doar atat mai ramane)
rolling on the floor
(o sa caut unul care nu stie matematica)