| gamerulmalahios a întrebat:

Cam la ce nivel se poate da a doua sansa?
Salut TPU! Am fost la o intalnire cu o fata si nu prea cred ca m-am descurcat la vorbit. Ea dupa, a zis ca ii place de mine ca persona si cum vorbesc dar cred ca mai mult de consolare(nu m-am descurcat prea bine si oricum si ea parea destul de dezamagita). Totusi, daca ar fi sa mai ies la o intalnire cu ea acum cred ca m-as descurca si cu vorbitul.Problema e : MAI AM SANSA LA O A DOUA INTALNIRE?(Avand in vedere ca nu m-am descurcat chiar asa ok la prima). Legat de ce s-a intamplat-Aveam momente cand nu prea stiam ce sa zic, probabil eram plictisitor si am fost prea de serios. Dar de fapt eu nu sunt chiar asa-pe parcurs incep sa ma descurc. Tin sa mentionez si ca e prima mea intalnire, deci aveam oarecum scuza ca nu prea m-am descurcat.Deci, voi ce credeti:
O SA-MI DEA A DOUA SANSA DACA LA PRIMA INTALNIRE NU PREA M-AM DESCURCAT?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca te place da,dar cred ca deja esti in zona prieteniei,nu o suna, nu i trimite mesaje, daca te place isi va da ea, nu sta in una, du-te intalneste-te cu alta maine, sunt multe fete singure

| gamerulmalahios explică (pentru RAY):

Pai e chestia ca n-am cu cine altcineva

| Freya1 a răspuns:

Ai repetat atat de mult "a doua sansa" incat pari disperat.
Poti sa fi la a 10-a intalnire si tot sa ai emotii.Dar daca esti tu insuti nu faci nimic gresit.In fond asa trebuie sa te cunoasca fata cum esti tu nu cum ai vrea sa fi.
Daca nu te accepta asta e, treci peste ca o sa mai ai intalniri.Cine te place te place asa cum esti.

| gamerulmalahios explică (pentru Freya1):

Pai problema e ca nu m-a vazut cum sunt cu adevarat.Cand am fost cu ea la intalnire eram destul de timid, tacut si foarte serios...dar in viata reala dupa ce m-am obisnuit cu o anumite persoana nu mai am nicio retinere, pot vorbi o gramada si pot sa fiu si amuzant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"probabil eram plictisitor si am fost prea de serios"
Nu ai de unde sã sti, nu toate fetele isi doresc o maimutã dansatoare care le face sa râdã, poate te-ai descurcat bine. In orice caz NU o contacta pe fata aceea, daca Te contacteaza/sunã ea nu ai dat o in barã si ii place de tine.

Ai o frica si exagereZi degeaba e ok daca mai sunt momente când e liniste totalã, nu zice nimeni nimic. Atunci isi dã seama dacã esti o maimutã care incearcã sa o impresioneze, fiind amuzant sau un tip serios.

| gamerulmalahios explică (pentru anonim_4396):

E chestia ca nici ea nu a fost foarte vorbareata...sincer cred ca am vorbit mai mult decat ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune mai multe intrebari când esti la intâlnire.

| gamerulmalahios explică (pentru anonim_4396):

Am pus destule, cred ca mai multe decat ea

| Laila12Izabela a răspuns:

Sunt destule fete.Ea nu e singura fata de pe pământ. Parerea mea este, ca te considera doar un prieten, daca ii place de tine te va cauta, daca nu, nu a fost să fie.Nu e sfârșitul lumii.

| ema2396 a răspuns:

I-ai zis ca e prima ta intalnire? Daca da, atunci nu ar trebui sa fie o problema. Chiar daca nu i-a zis, daca ea te place fizic si e cu adevarat interesata sa isi gaseasca un partener de viata si nu doar de distractie atunci sigur o sa iti mai dea o sansa sau 2 pana se hotaraste daca mai are sens sa isi piarda vremea cu tine sau nu. Daca nu iti mai da o sansa stai calm, mai sunt o gramada de fete care sunt dispuse sa te cunoasca. Sa nu te superi sau sa insisti mai mult daca nu iti mai da, ca nu prea va stiti si nu e nicio legatura puternica intre voi si o sa pari nesigur pe tine si disperat daca faci asta.

| gamerulmalahios explică (pentru ema2396):

I-am zis

| ema2396 a răspuns (pentru gamerulmalahios):

Atunci asteapta cateva zile sa vezi daca te contacteaza, daca nu, poti sa mai incerci tu, dar daca nu iti mai da o sansa nu mai insista. Nu e problema daca o contactezi tu, nu ai de unde sa stii ce gandeste ea despre intalnire. S-ar putea ca ea sa se astepte sa o contactezi tu.
Chiar daca nu ai alte optiuni in prezent, daca ea nu mai vrea sa nu mai insisti in sensul asta. O sa mai gasesti fete.