| yo987644 a întrebat:

Cand ai primul act sexual si cand iti sparge virginitatea ce se intimpla?

10 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Plang ingerii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din intrebarea ta deduc ca esti destul de tinerica.La primul act sexual adica prima penetrare de obicei himenul care protejeaza intrarea in vagin se rupe si in functie de cat este de vascularizat poate sa curga mai mult sau mai putin sange. Se numeste deflorare si prin asta fata isi pierde virginitatea.

| Emilian65 a răspuns:

La baiat, la primul act sexual se zice ca se rupe ata. La fata, la primul act sexual normal este sa se rupa himenul, dar sun cazuri cand nu se rupe.

| fadnox a răspuns:

Se sparge?

| anonimguy3 a răspuns:

Dispari si tu ca prin farmec. -_0

| NameHarris a răspuns:

Iti sparge virginintarealaughing)))))) Cu picamarul e mai fainlaughing

| HeadShoot32 a răspuns:

Nu se zice ca ti se sparge virginitatea. Doar ca nu mai esti virgina. Acel moment se desfasoara prin sangerearea in acea zona, la unele fete mai puternic la unele mai putin, sau in rare cazuri deloc, si doare tare si cam atat. Cam asta e explicatia "babeasca" daca ai nevoie de o explicatie stiintifica dai un search pe google sa vezi articole scrise de doctori.

| Andrei_Stroia_1990 a răspuns:

Distrugere Himenului e de la femeie la femeie adica unele sangereaza la alte e foarte elastic dupa contact devine la forma initiala pana la un nou contact e foarte variata treaba

| alindemeter a răspuns:

Dacă ți se sparge virginitatea, există pericolul să ți se spargă și niște vase de sânge in cap. Netratând această problemă, poți ajunge la paralizie.

| 55ss55ss a răspuns:

Se intampla ca nu mai esti virgina simplu.