| nicolll a întrebat:

Cand esti insarcinata pana la ce luna poti face sex?

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Medicul ginecolog iti poate spune in functie de caracteristicile individuale ale fiecarei sarcini. In principiu, daca nu ai avut niciodata sangerari sau contractii, poti face sex pana prin luna a opta, dar preferabil cu prezervativ, fiindca sperma contine o enzima care poate rupe membranele si declansa avort.

| psiholoaga a răspuns:

Cam pana in a 8a, daca medicul nu iti interzice mai din timp.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca ai o sarcina normala si medicul nu iti interzice...pana cand poti...

| Sara a răspuns:

A4a. pana poti sa te mai misti.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Daca nu exista probleme de sarcina ...iti vei da singura seama pana cand...depinde de organismul tau...nu este interzis sexul la gravide...asa ca vei afla singura cand nu mai poti!

regis
| regis a răspuns:

Fara nicio restrictie, decat cele impuse de medic si de starea ta fizica si emotionala.

| gabimaris a răspuns:

Pana inainte de nastere daca te tine cureaua...chiar nasc mai usor femeile active dpdv sexual in lunile mari ale sarcinii!

| mya_4475 a răspuns:

Daca nu ai nici o problema cu sarcina, poti face sex pana in ultima zi, spunasta din proprie experienta

| Beatrice_6624 a răspuns:

PAI CRED CA NU AI VOIE CU SEX ASA DIABOLIC DECAT PINA IN CITEVA LUNI MAI MICI SA NU PIERZI SARCINA.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă nu sunt restricții medicale până în luna a VIII-a.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt insarcinata si am intrat in cea dea noua luna, si fac sex.ma astept in orce clipa sa nasc dar pana atunci! mai fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat vrei tu

| danielutza a răspuns:

EU ZIC CA CEL MAI BN AR FI SA INTREBI MEDICUL GINECOLOG.happy