| anonim_4396 a întrebat:

Cand ma vor lasa parinti sa am un prieten?

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

In primul rand depinde ce varsta ai. O discutie sincera cu parintii cred ca ar lamurii problema. Cand o sa ai primul prieten, nu ezita sa-l prezinti parintilor, asa vor sti cu cine iesi si ce fel de baiat ti-ai ales.

7 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Cand vor considera ei ca nu mai esti o copila si ca ai ajuns la perioada in care sa poti avea un prieten. Dar pentru asta trebuie sa discuti cu ei...pentru ca parintii si la 18 ani simt nevoia sa te ocroteasca si de mule ori te trateaza ca pe un copil fara prea multa minte.
Vorbeste`le deschis si da`le de inteles ca te`ai maturizat destul incat sa poti avea un prieten.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Draga mea nu stiu ce varsta ai incearca sa vorbesti cu ei si sa le zici ca toate pr tale au iubiti zile sa iti dea un motiv de ce nu vrea

| LuS[z] a răspuns:

Cand te vor considera in stare.comunica cu ei. spune-le ca vrei sa ai un prieten si explica-le de ce

| CAsToReL a răspuns:

Marti la ora 18:00. Glumesc. Hai sa-ti sugerez ceva. Cheama-i pe amandoi si intreaba-i pe ei asta. Intreaba-i de ce nu te lasa sa ai prieten acum. Ce conditii (nu cati ani) ar trebui sa indeplinesti ca sa te lasa sa ai prieten. Ce te opreste pe tine ACUM sa ai prieten in viziunea lor (de ce nu ar fi bine sa ai prieten adica). Si vei afla

| gege a răspuns:

Depinde de cat de incuiati sunt parintii taithinking primul prieten de care au stiut ai mei l-am avut la 16 ani si a fost ok! nu stiu cati ani ai tu si nici cum sunt parintii tai, ca sa iti pot spunesad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe l a 14 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu poti sa ai un prieten da parintzi sa nu stie