| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, Intreb si eu pentru un prieten, Vreau sa il lase parinti lui la Bucuresti dar nu il lasa ne stim de 10 ani de pe minecraft ne-am vazut doar odata da tot nu-l lasa ceva truc de psihologie inversa dau funda daca il lasa happy

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu exista niciun truc ca nu esti magicianwinking
Pur si simplu nu il lasa pentru ca sunteti mici de ani si pentru ca parintii lui pe buna dreptate nu au incredere in tine!

| MarianWLF a răspuns:

Singura varianta e sa ii pui pe parintii tai sa vorbesca cu parintii lui, in caz ca si ai tai sunt de acord sa vina prietenul tau la tine, adultii se inteleg diferit.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca-i minor, atunci parintii au drepatate sa nu-l lase, ca nu sunteti prieteni adevarati si nici rude, asadar nu poate sa aiba incredere in cineva strain.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa il lase sa se intalnesca cu staini de pe net?

| Anonimul151 a răspuns:

Minecraft este doar un joc. Persoanele cu care joci acolo sunt de multe ori de NEÎNCREDERE. Pentru că nu ii cunoști în viața reală, fizic. Ci doar online, în joc.

Nu poți face nici un "truc". Dacă sunteți minori, atunci nu aveți ce face. După 18 ani, e cu totul altceva. Atunci, se va putea.

Însă, e normal să nu îl lase. Deoarece nu te cunosc cum spuneam, în realitate și nu au încredere în tine.

| Standt a răspuns:

Trucul care functioneaza sigur: asteptati sa fiti amandoi majori.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Du-te tu la el