| Flavianadx a întrebat:

Cand va cuplati cu una pentru ca e buna si apoi vedeti cat e de proasta, cum va simtiti? Stii ca atunci cand mananci la un restaurant bun si acasa dai in diaree. Sau ca atunci cand te duci in Thasos sa faci plaja si langa tine vine o familie de tigani si iti pun manele si ala mic face pipi pe tine.
Deci ati continuat relatia ca sa creada lumea ca sunteti tipi de succes... sau ati trimis-o inapoi la ma-sa? (aia proasta)
Fetelor, voi cum v-ati simtit?
Multumesc.

19 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Frumusetea e trecatoare si ramai cu proasta. Multi de opresc doar la ambalaj, cei supeficiali vor continua relatia pentru ca dragostea lor e oarba si surda

| Flavianadx explică (pentru Lucian4):

Da am vazut oameni care au ramas si au transformat relatia intr-o casnicie fructuoasa. Asa le trebuie. S-au aranjat pe viata.
masina check
rata check
nevasta frumoasa check
imagini misto sa pun pe Facebook check

| Lucian4 a răspuns:

Parerea lui flviana dx nu o aflam!? :d

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Depinde de situatie, de obicei am pus punct si as pune in continuare.
Si lasa lumea, lumea oricum comenteaza.
Daca stai cu o femeie de genu, se poate numi ca ai o relatie toxica care iti va aduce numai frustrari daca nu stii cand sa pui punct...

| RAY a răspuns:

Pai toate oferiti doar vaginul vostru, in rest ipocrizie atat, nu e proasta e o prefacuta care face pe proasta in rest e o vicleana perversa ipocrita mincinoasa

| Flavianadx explică (pentru RAY):

Cat hate. Daca nu esti multumit sa stii ca unele ofera si fundul.

| RAY a răspuns (pentru Flavianadx):

laughing laughing si gura, ca tot veni vorba

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mă decuplez.

| Sofer a răspuns:

Jenant. E bine ca am aflat ca e proasta în final laughing. Ma despart.

| Flavianadx explică (pentru Sofer):

Pai si de asta mi-ai dat cerere de prietenie, ca esti solo?

| SG1995 a răspuns:

Mă eu personal citesc destul de bine persoanajele din jurul meu, iar la proaste le-am mai mereu flit, nu ești capabilă să porți o discuție? Adios! Nu ești unica p1zdă de pe pământ, până una alta nu intri în relație cu una doar pentru sex, că sexul e o parte importantă a unei relații, da, dar e important ca tipa de lângă tine pe lângă să arate bine, e bin să te asiguri că nu e gonflabilă în cap, dacă înțelegi ce zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi toate proastele, zic de iubitele mele că sunt proaste, sa se simtă mai bine în sinea lor că nu sunt proaste și ca să mă pună pe mine într-o lumina proasta că aleg pe alta și nu pe ele.
Oameni care să stea cu cineva doar după cum arată nu exista.

Frustratele se simt nașpa când nu mă au.

| Flavianadx explică (pentru anonim_4396):

Cred ca ai terminat cu un vers de manea. Sau poate esti un barbat de succes... yummy

| Paul754880338 a răspuns:

Ar trebui sa afli acum daca nu ai facut-o deja ca termenul asta " e buna rau "este de fapt o metoda de selectie. Confuzie?! Stai sa iti explic. Un picior, o fesa, un brat se poate modela usor, un creier, o educatie, o personalitate mai greu. Cu cine vrei tu sa te trezesti dimineata langa tine? Dar maine? Dar peste 6 ani? Peste 10 ani defectele se ascut si calitatile se tocesc, deci mare grija la alegerea facuta! Am mai spus asta, ma scuzati daca ma repet, am ridicat aspectul fizic, mai ales al femei, la rang de icoana, i-am dat prin asta atata putere incat se crede nemuritoare si invincibila, pustoaica cu date antropometrice norocoase... Si gata aici se termina explicatia si incepe beleaua.
Nu spun ca e rau sa apreciezi frumusetea! Dar e frumos si un atlet de 35 de ani care inca mai concureaza si a muncit mult pentru asta, mai sunt femei de 40-50 de ani care arata bine impotriva varstei si datorita disciplinei... dar acestia, stiti ceva, au in comun modestia si disciplina de cele mai multe ori. Personajul din intrebarea ta numit " buna si proasta" banuiesc ca nici sa scrie corect cuvantul "modestie" nu prea stie. Atunci ar trebui in functie de reactia si alegerea facuta sa numim "alegatorii" oportunisti sau idealisti. Fiecare din cei doi trag foloasele sau ponoasele alegerii facute.

| Valentina8 a răspuns:

Las o frate balta. Esti cu una doar pentru trup? Si linistea ta sufleteasca? Nu stiu cati ani ai. insa dati mai mult interesul pentru tine ca trupul unei femei nu-i totul. Si nu uita, di daca ti iei o tipa mai plinuta daca se duce la sala intr-un an devine superba. Totul tine de fata respectiva de in ce alege sa investeasca mai mult. In corp sau in minte. Eu as alege-o pe aia cu cap!

| alexalx1234 a răspuns (pentru Valentina8):

Bine zis, daca se duce la sala. Ca daca un baiat ii sugereaza unei fete sa se duca la sala, ea se ofenseaza si se crede jignita, dar nu isi da seama ca e pentru binele ei.

| Valentina8 a răspuns (pentru alexalx1234):

Eu dadeam exemplul unei fete calumea. Nu una care se supara din orice. Una care intelege situatia una care se bucura de incurajari. Caci frumoasa si proasta, plinuta si proasta. e acelasi rahat. O fata trebuie sa stie sa investeasca in mintea si corpul ei. Daca e plinuta dar cu o gandire logica. acea sugerare de a merge la sala... o va prinde ca pe un sfat si se va bucura ca iubitul ei tine la binele ei.Insa trebuie sa stie si baiatul ce fata sa aleaga laughingiar dupa sa nu se planga de propria lui alegere laughing

| RAY a răspuns (pentru Valentina8):

laughing laughing logica ca esti pentru trupul ei ca doar faci sex cu sufletul ei

| Izzabella a răspuns:

Daca barbatul nu isi doreste o relatie serioasa, ci doar sex, o bunaciune care il zapaceste in pat e ideala. Astea sunt doar aventuri in tinerete si distractii.
In momentul in care vrea sa se aseze la casa lui, barbatul isi gaseste o femeie desteapta, de casa, langa care sa se simta fericit si cu care sa poata avea o familie.