| anonim_4396 a întrebat:

Care e pro acestei zi Sfantul Valentin si care-i contra?
Crezi ca trebuie o data pe an, sa-i arati persoanei tale iubite, ca o iubesti?
Ce parere ai despre aceasta zi?
Edit
Nu-i luata de la americani... mai cititi oameni buni. Si dragobetele e acelasi rahat dar romanesc.

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Contra
1)Îi arăt în fiecare zi a anului că o iubesc, nu trebuie să îi arăt doar atunci.
2)Cea mai tâmpită zi! Uită-te în jurul tău... numai pe TPU de 2 săptămâni vin copii cu întrebări, ce să iau, ce să fac, cum să fac, nu sunt în stare de, aș vrea să...
De parcă ar trebui să facă toate astea acum de 14 februarie, până acum nu au avut timp.

Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
am ajuns la concluzia ca tineretul din ziua de azi, ar vrea sa fie numai astfel de zile pentru a petrece, in 25 de ani de casnicie, am invatat ca nu trebuie o anumita zi sa iti faci o mica atentie, ori sa ii demonstrezi celui de langa tine ca il (o) iubesti, in ziua de azi se zice repede Te iubesc, dar nu vorbele conteaza, faptele vorbesc de la sine...fiecare e liber sa petreaca cum vrea si cand vrea.cel putin aceasta zi nici nu e sarbatoarea noastra...
O zi frumoasa tuturor!

| ComatoseWine a răspuns:

Contra!

| RAY a răspuns:

In societatea noastra superficiala, falsa mai exista iubire adevarata?

femeia vrea banii, barbatul sex =iubirea secolului 21 e bine asta nu e iubire din pacate asta e moda

| Oana92 a răspuns:

Trebuie sa ii arati persoanei iubite ca o iubesti in fiecare zi, nu doar azi. Ziua indragostitilor e doar o zi in care se sarbatoreste dragostea, e ca orice alta sarbatoare. Iti iubesti familia tot anul, dar le dai cadouri de Craciun, cam asa e si cu ziua asta.

| LolaLollita a răspuns:

Ceea ce am eu impotriva, dar e cam mult zis, e faptul ca multi au nevoie de o zi speciala pentru a face o supriza persoanei iubite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa mine, sint doua intrebari. Aceasta sarbatoare (laica) nu este romaneasca. Deci, contra!
Pentru ca o relatie sa mearga, nu este suficient ca numai o data pe an sa-i arati dragostea si pretuirea.

| blueheart a răspuns:

Nu sunt nici pro nici contra.
Pentru mine sunt doua zile obisnuite. Eu arat in fiecare zi ceea ce simt. Spun "Te iubesc" atunci cand simt eu ca este nevoie si de cuvinte.
Cine iubeste cu adevarat ii arata in fiecare clipa acest lucru persoanei iubite, nu numai in aceste 2 zile.

| Ycu a răspuns:

Este o zi frumoasa, da de ce nu, p zi pe an poti fi putin mai altfel decat esti in restul anului, insa nu ca nu sunt de acord cu sfantul Valentin, dar nu este romanesc, prefer sa pastrez aceasta zi speciala pentru 24 februarie, mai ales ca eu sunt nascut pe 26 februarie si pot sa combin aceste doua zile si sa iasa ceva ok. Cheers.

| Manuellllaa a răspuns:

Sunt si pro si contra.

Pro-este un moment placut si bine organizat sa-ti arati iubirea fata de cel iubit.
Contra-nu este ceva romanesc cum spun ce`i de mai jos.
Dragobetele este ceva frumos si romanesc, sarbatorit pe 24 feb.
Valentine`s day este luat de la americani ceea ce inseamna ca noi copiem cam tot ce vedem.
Si da, este un moment special, sincera sa fiu nu prea am primit cadouri de Sf.Valentin ori nu am avut prieten ori nu stiu.Insa sunt fata si orice fata merita macar 1 data sau 2 doua ori pe an(Cum este aceasta sarbatoare si ziua ei) sa fie rasfatata, la fel si baiatul.
Un trandafir si un colier din argint sau inelus te face cea mai fericita femeie daca vine din partea lui.
Insa si daca nu as primii nu ar fi sfarsit de lume, stiu ca e langa mine si asta conteaza.

| m00n a răspuns:

Cred ca toate fetele sunt de acord ca Vday trebuie sa fie zi de zilaughingGesturile mici uneori pot sa faca minunihappy

| llljk a răspuns:

Bună

Total CONTRA!

Fără îndoială, persoanei iubite trebuie să îi areţi zi de zi că o iubeşti.
Dacă o iubeşti, dacă nu, urmezi tradiţiile şi îi areţi o dată pe an.

O zi bună

| 12faly56 a răspuns:

Persoanei iubite indiferent ca i-ti este prietena sau sotie poti sa i-i arati zilnic ca o iubesti, nu este nevoie nici de valentin nici de dragobetele nostru. dragostea adevarata emana din toti porii cind iubesti cu adevarat.

| DeehhCarla a răspuns:

Persoana care o iubesti ii poti arata in fiecare zi, dar mai avem si zile in care trebuie sarbatorit intr-un mod special, contra Valentine's Day suntem romani Dragobestele conteaza