| BiancaAnca a întrebat:

Care e secretul relatiilor de durata?

Răspuns Câştigător
| Cristiann25 a răspuns:

Iubirea,increderea,RESPECTUL!

13 răspunsuri:
| s3byk91 a răspuns:

Cel mai important este sa vrei sa ai o relatie de durata ca daca unul dintre parteneri nu este sigur ca vrea nu pre merge te trezesti la un moment dat ca nu-i mai convine aia sau aia sau celalta. si mai e nevoie si de incredre. dca apare gelozia inseamna ca va iubiti, insa si gelozia trebuie sa aiba un motiv. in principal trebuie sa vrei, sa ai incredere, sa va iubiti si multa dragoste si sa vorbiti intre voi orice probleme a-ti avea, sa nu ascunde-ti nimic unul de celalalt. Bafta
Funda?

| RAY a răspuns:

1 statul social
2 ratiunea,sa demonstrat ca nu trebuie sa te lasi orbit de acea iubire si sa gandesti rational cei care gandeau cat mai rational relatile au durat mult mai mult si iubire,sinceritatea,seriozitatea, hotararea, toate conteaza, convorbirea, barbatul trebuie sa fie pshiologul femei sa o inteleaga

eu isi dau un sfat gandeste cat mai rational in orice privinta, nu crede in nimeni doar in tine

| neutrino a răspuns:

Respectul reciproc si fluturasii... Atata timp cat sunt aceste doua ingrediente, reusita unei relatii este asigurata.

| sensualus a răspuns:

Preludiul

| Miky1 a răspuns:

Respect,sentimente,sex,conversatie; barbatul sa fie mai mare cu cel putin 2 ani

| VladLungu a răspuns:

Sinceritatea.

| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Respectul reciproc intre parteneri.

| BadResonance a răspuns:

Respecrul, increderea si iubirea.Si daca apare gelozia adevarul.laughing

| ThePokemon a răspuns:

Păi încrederea, respectul şi iubirea. Eu am şi un secret cum fac un băaiat să nu se plictiseasca de mine.winking
Secretul e: Nu sta toată ziua în gura lui.hee hee
Iar din cauza că el nu se plictiseşte de tine, o să vrea să stea cu tine şi să te cucerească.

| iuliaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Incredereawinking

| BiancaAnca explică:

Si daca apare gelozia?

| RAY a răspuns (pentru BiancaAnca):

Gelozia e o lipsa de comunicare, incredere intre cei doi parteneri, daca nu ai incredere in iubita ta laso ce rost are sa te indoiesti mereu de cineva

| Taazz a răspuns:

Paii... preludiul si sexul oral/69 happy