| AIeXxX a întrebat:

Care este diferenta din a face sex sau a te masturba?
Se simte diferit, sau e ceva special pe langa ca o faci cu cineva si e mai usor?

Răspuns Câştigător
| jaimess12 a răspuns:

Frate am 38 de ani azi maine si am trecut prin toate, tot ce scriu aici este doar pararea mea personala, deci daca faci sex cu una care nu te atrage atunci mai buna e **** o sa ai parte de putin efort si placere mai mare, daca fata te atrage si te simti f. comod cu ea atunci te vei alege cu un efort (dai la pompita sau nu) dar si placere mai mare.Eu cred ca a 30-a partida o sa fie mult mai placuta decat primele partide 1-5.Dar totusi depinde de cum esti tu ca om, pentru. ca daca esti un tirist care a facut sex de la 14 ani si are multa experienta si e mai bruta atunci acesta poate gasi multa placere in a domina o prostituata uratica, pentru. ca o vede ca pe o victima ca pe un obiect fara suflet si asta-l excita, oricum sex+sentimente = LOVE MAXIM

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde. Poți să te masturbezi cu diferite metode și să ai un orgasm senzațional, sau poți să faci sex cu cineva și să nu simți nimic deosebit. Ba chiar să ai chef de o labă după.
Evident, și invers e posibil.
Așadar, nu există un răspuns general valabil la întrebarea asta, dar în mare, dacă partenera de sex este cât de cât pricepută, e mai bine decât la masturbare. Faptul că simți și plăcerea partenerului are tendința să o sporească și pe cea proprie.

| Emilian65 a răspuns:

Esta mai placut sa faci sex cu iubita, decat sa te masturbezi.