| manumeskgabriella a întrebat:

Care este diferenta dintre sex protejat si sex neprotejat in afara de insarcinare ..multi vad ca vor fara prezervativ.este mai placut sau ce?
funda)

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Diferenta se numeste sarcina,candida,trihomonas,herpes genital,hepatita,chlamydia,HPV,HIV la alegere!
In goana dupa "placere",ca si cum sexul nu ar fi de ajuns(!), prezervativul este lasat de-o parte si nenorocirile abunda.
Frumos este ca toata lumea are senzatia ca "mie nu poate sa mi se intample" si risca prosteste, ca sa ii regasesti apoi, palizi si disperati, in salile de asteptare ale medicilor, cersind o minune!
Si cat de simplu ar fi fost sa foloseasca un...prezervativ!
Asta e diferenta, ca sa stii.

| unknøwn a răspuns (pentru greece12):

Câtă ipocrizie... să prezinţi doar dezavantajele, fără avantaje...

| greece12 a răspuns (pentru unknøwn):

Avantajele,stimabile,incep cu buletinul de analize in mana.
Cati dintre acesti copii consideri ca si le vor face, macar o data in viata, daca ei nu au curajul nici sa-si intrebe parintii despre asta?
Sa spuna frumos "mai mama, tu si tata folositi prezervativ? De ce?".
Acum, alipeste ipocrizia acolo unde trebuie exact!

| Korrawi a răspuns:

Cum e cand porti manusi si vrei sa simti materialul de la o bluza/fusta? Sau daca mangai pe cineva cu manusi pe mana? Nu e acelasi lucru nu? Se simte mult mai bine fara. Asa si cu prezervativul, se simte mult mai bine fara.
Dar asta inseamna sa ai incredere in persoana respectiva si sa o cunosti de ceva timp, plus alta modalitate de contraceptie, daca nu vrei sa faci copii. Si eventual analize happy, ca sa nu aibe nimeni suprize.

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Eu am auzit ca e placerea mai mare cand o faci fara, dar mie nu mi se pare. Te sfatuiesc sa te protejezi!

| VreauMiere a răspuns (pentru KiddFaraSentimente):

Rectific: baietii au placere mai mare, la fete ramane aceeasi.

| Adryan17 a răspuns:

E mai sigur cu prezervativ. Pe langa ca te scapa de copilasi, te mai protejeaza si de boli.

| manumeskgabriella explică (pentru Adryan17):

Asta eu stiu )
dar ai placerea mai mare cind fara prervativ sau aceeasi ca si cu el )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul e simplu BTS-urile. In ce priveste diferenta, Absolut niciuna daca cumperi prezervativele conform cu stilul tau de a face sex, dragoste sau cum ii spui. Pentru stilul mai rapid si/sau indelungat (intre 40 si o ora durata) le recomand pe cele mai groase, pentru cei care se grabesc mai tare si se tot plang ca nu simt nimic cu prezervativ sunt si cele ultra thin, daca tie nu iti prea place sunt prezervative cu nervuri care sporesc frecarea la intrarea vaginului, inele peniane cu vibratii, prezervative cu lubrefiant, sau chiar cu diferite arome pentru amatorii de oral, si pentru cei cu probleme de ejacuari precoce, sunt si prezervative care au in lubrefiant si un gel care anesteziaza o parte din stimuli prelungind astfel erectia, si gradul de excitare.
Placut e si cu si fara, atata timp cat ambii parteneri ating orgasmul, dar e mai sigur cu decat fara.
Spor

| teetrrerretre a răspuns:

Cica te scapa de sarcina si boli insa normal ca nu 100%. Nu exista nimica 100% in materie de protectie cand vine vorba de sex.
Daca e mai bine fara? CATEGORIC. Placerea e maxima atuncea cand nu sta un cauciuc intre cei 2 parteneri iar cine neaga aceasta afirmatie ori are o problema ori nu a facut sex neprotejat niciodata. Isi alege el una din cele 2.

| IreneMay a răspuns:

Fara prezervativ placerea e mai intensa, iar daca te sperie gandul ca ai putea ramane gravida sunt cateva metode prin care poti face sex neprotejat fara ca el sa ejaculeze in tine. (sunt incercate si paraincercate metodele astea). In schimb pentru partea cu bobile poti merge doar pe incredere.