| anonim_4396 a întrebat:

Care este marimea ideala de penis pentru femei? Eu am in jur de 16 si sincer de multe ori ma gandesc ca e prea mic...vad tot felul de articole pe net cu 19, 20 si ma descurajez.

Răspuns Câştigător
| SharpEagle a răspuns:

Media de penis (indiferent ca vorbim de negri!) e 13.7-14cm.
Cei care sar de 15-16 deja sunt minoritari. Pe la 18-20 sunt raritati.
http://i.imgur.com/c13etmW.jpg
http://i.imgur.com/ten0WY6.jpg
Ca idee, doar 12% din oameni au penis de 16 cm, in vreme ce in jur de 55% din oameni au penis intre 10 si 15 (iar astia cu 15 cm sunt cca 14% din barbati).
Cei cu 12-14 cm sunt cca 40% din barbati.
Cei cu 18-20 sunt vreo 4-5%.

Pe scurt, 16 cm este o marime optima, care ar cam trebui sa satisfaca orice femeie (asta daca ai si miscarile la tine, ca nu e totul doar lungime...).
Ca sa stai linistit, afla ca exista doar 15-17% dintre barbati care ar avea penisul mai mare decat al tau. Adica, din 10 barbati, gasesti unul, maxim doi, in cazul (ne)fericit care sa fie mai mari in scula decat tine.

| Goete a răspuns (pentru SharpEagle):

Oare cine a masurat atatea ***, sau care dintre atatia obsedati de marimea **** a scris acest "studiu" ca si consolare?

Tie ti-au sculat-o vreodata, sa ti-o masoare?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa este, la 16 cm este un penis mediu.
Dar cum altul nu mai creste, este bine sa inveti sa-l manipulezi bine, ca sa produci placere si orgasme, cu cel pe care il ai.

| T0T a răspuns:

Și femeile au vagine diferite. Trebuie potrivire ca la piesele de puzzle.

| Goete a răspuns:

Iti spun eu Sigur
Ca oricare ar fi marimea ideala, cei acea mereu probleme atata timp cat iti pui aceasta intrebare si prin ea ineroghezi capacitatile tale sexuale - capacitatile tale - si in final iti pierzi autostima, fapt care te afecteaza in orice plan.
Bafta

P.s. oare care e marimea ideala a coeficientului IQ? Asta nu te-ai intrebat?
Sau a piciorului stang

| SharpEagle a răspuns:

PS: o sa intalnesti si femei care o sa-ti spuna ca esti prea mare pentru ele, va trebui sa "dai" mai cu grija. Nu stiu cate sunt procentual, dar sunt. Depinde de experienta/loteria fiecaruia. Inclin sa cred ca 1/3 din femei ar zice "mai usor".

| SharpEagle a răspuns:

@ Violleta2022, da, exista si femei pentru care un penis mediu (13-14) nu pare a fi suficient, dar femeile astea sunt intr-o categorie minoritara. Fie sunt femei cu un vagin lung, fie orgasmul lor vaginal nu se produce prin stimularea acelei zone numite punctul G, care este situat undeva intre 5 si 10 centimetri adancime, poate ca au nevoie de stimulare pe toata suprafata, poate chiar si pe cervix.
Dar totul pleaca de la statistica si de la faptul ca majoritatea femeilor experimenteaza un orgasm vaginal macar o data in viata. Si cum majoritatea barbatilor e undeva la 13-14, pe cale de consecinta rezulta ca ele pot fi satisfacute cu asemenea dimensiuni. Caci n-ar avea cum sa fie, ele, toate, de catre restul barbatilor aflati in minoritate, cu penisuri de peste 16. Ar insemna ca fiecare femeie si-a inselat barbatul macar o data in viata...In plus, un cuplu se formeaza mai greu (si deci, o casnicie), daca chiar nu exista compatiblitate sexuala (adica satisfactie reciproca).

Lungimea penisului e pe undeva o falsa problema, mai mult una psihologica, cel mult simbolica. Si e mai mult in capul barbatilor, decat al femeilor. Iar prejudecatile astea au plecat de la cele cateva voci ale femeilor din acea minoritate de mai sus, care au spus ca doar un penis foarte mare e adecvat pentru un orgasm.

Acum, da, e drept, exista orgasm si orgasm, uneori, la aceeasi persoana, poate avea azi o intensitate si maine alta. Calitativ diferite. Deci, e foarte posibila si varianta in care un penis de 13 sa nu ofere un orgasm atat de "plin" si de profund precum unul produs cu un penis de 16 sau de 18. Dar discutia e deja atat de alunecoasa si speculativa, caci nimeni nu cred ca a facut o analiza ori o statistica de acest gen. Si chiar daca ar fi facut, nu e doar despre lungime, este despre preludiu, despre starea de spirit, despre chimia dintre parteneri samd. Noi, oamenii, suntem niste "masinarii" mult prea complicate, complexe, ca sa poti reduce mereu lucrurile la o singura variabila...

| mdc98 a răspuns:

Nu conteaza lungimea ci grosimea.

| BabaOarba a răspuns:

Nu exista marime ideala.

Asa cum barbatii au dimensiuni diferite, tot asa si femeile vin cu diverse dimensiuni. Poti fi mai potrivit cu cineva decat cu altcineva, poti fi chiar idealul cuiva, dar un ideal pentru toata lumea nu exista.

| Kiwijuice69 a răspuns:

Cu 16 cm nici nu merită să te îngrijorezi, e mărimea perfecta as zice. Eu cu 13 ai mei reușesc să-mi satisfac iubita. Nu contează mărimea penisului, contează cum îl folosești. Poți satisface o fată și cu un deget mic dacă o faci cum trebuie. Fete se masturbează cu degetele si ajung să termine, și crede-ma, degetele lor nu au 16 cm.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Kiwijuice69):

Evident ca nu ai habar ce fel de orgasme au fetele, odata ce spui ca-i suficient unul mic, odata ce ele se termina si cu degetele... vorbind aici de orgasmul clitoridian, nu de cel vaginal, care se poate produce numai cu un penis sau falus adecvat!
Cred ca mai ai multe de invatat si poate este necesar sa apelezi la o jucarie sexuala, daca vrei sa produci fetei orgasme vaginale reale.

| Nigloidmareverde a răspuns:

Mie imi ajunge pana pe gat deci e bine