| goust22 a întrebat:

Care este marimea normala a unui penis astfel incat sa fii sigur pe orice contact sexual cu o femeie?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Normal e sa fi tandru la max!, igienic, sa nu te grabesti, s-o incalzesti=exciti cat mai mult, pana te cere ea inauntru!, si sa tii cont ca ele au nevoie de un preludiu mai lung - 10-20-30 de minute! depinde de cata experienta au, cat de tare vor, daca au baut - preferabil! - un pahar de vin/sampanie inainte, pentru relaxare si dezinhibare! sa ai la vedere, pregatit, Prezervativul-ca semn de Respect si Responsabilitate!, sa fie un ambient confortabil si sigur, o muzica faina, lenta, in surdina, si nu strica si niste lumanari parfumate! In rest, daca ai macar 10 cm, ti-ajung!, pentru ca punctul G se afla cam la 3-5 cm, in parte de sus, de la intrarea in vagin! Sa ai o manichiura impecabila, scurt si foarte bine pilite unghiile!, sa mirosi fresh, placut, sa fi proaspat spalat pe dinti, si sa fi foarte atent la reactiile si nevoile ei! (e ideal sa o intrebi ce si cum ii place!)... Ar fi super s-o astepti si cu niste flori... "Sigur" nu poti fi, pentru ca ele sunt foarte dferite de noi, barbatii, si pot avea, la moment, reactii greu de inteles! trebuie deci Comunicare si Sinceritate!, si rabdare!,... dar continuand s-o mangai, si saruti! eventual si un masaj lent, senzual, cu un ulei floral, sau o crema de corp de calitate... Deci, chiar daca nu poti fi "sigur", daca indeplinesti cele de mai sus, ai sanse 90% sa fie bine! Nu bea nici tu mai mult de un pahar! Si, Essential!, nu uita ca Orgasmul este o posibilitate, o destinatie, un Privilegiu!, si Nicidecum o obligatie! - din partea ei!, ==>> ca la tine nu ar trebui sa fie o problema!)... Success!

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam intre 10-11 cm si 18-19 cm, masurat in erectie complet. Dar sigur nu poti fi niciodata, fiindca marimea penisului conteaza foarte putin in ecuatie.

| carminaburana43 a răspuns:

Ei mai barbati cind intelegeti o data ca nu de marimea penisului depinde cum se simte o femeie cu voi? Ci de cit de multa afectiune puteti sa-i dati si asta pe timp cit mai lung si o femeie adevarata apreciaza cel mai mult barbatul daca o face sa se simta unica. Jur.

| Tudy_Mihay_1997 a răspuns (pentru carminaburana43):

Vrei afecțiune? Sigur te vei simți unică, honney!

Alte răspunsuri
| daniDeeDee a răspuns:

15-16 sunt suficienti. Parerea mea!

| ady1o a răspuns:

De grosime nu vb nimeni? rolling on the floor

| DoctorX a răspuns:

Dupa cum zicea Dr. Ruth: "trebuie sa fie suficient de mare ca sa ajunga de la tine la ea". Dar, cum au spus si restul. marimea nu e totul...

| aumih16 a răspuns:

Evident ca mare! mica in nici un caz ca va rade partenera prietena sotia colo de tine! zice spune ca esti fatalaughing nu baiat!

| aumih16 a răspuns:

Iti dai seama ca nu toate partenerele prietenele sotiile nu o vor vrea mare de la partenerii prietenii sau sotii lor! depinde dar ca sa satisfaci cu adevarat! trebuie mare evident! nu mica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10-16 cm, dar nu marimea conteaza, vrei medical sau ca de la tine la mine? Eu am avut parteneri cu o dotare nu nemaipomenita si a fost ok, aici sunt multe ingrediente de adaugat, ceva sentimente, ceva afinitaticomune, fara atractie nu faci nimic chiar daca ai 20 cm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

18 fratele meu, sa innebunesc daca nu, poate chiar si 17.asta zic eu, cu toate ca eu nu am atat, dar imi doresc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

13. 15 cm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 12 cm e ok stiu din experienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

16-19 aici e oki pentru o fata zic eu din cate am avut si au zis ca e oki ...ideial e sa o ti cat mai mult,,, nu trebuie sa ne ferim ca daca nu o mai faci de o luna sau chiar si mai putin ati dai drumu anainte ca ea sa o simta binerolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marimea medie a unui penis este de 17 cm la maturitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 17 ani si am in lungime vreo 14 15 cm nu stiu daca e bine dar na asta e.in grosime e perfect :d

| thomasde a răspuns:

17-20

| hoinar a răspuns:

Am o intrebare la fel ca a ta..deci sa zicem care ar fi numarul de sutien care e normal?, sau cat e normal sa aiba o femeie ca cm la sani sa fie normal?
Bun sa zicem ca intalnesti o femeie care nu prea are cu ce sa se laude in materie de sani si se intampla ca sa o vezi(goala sau cum vrei tu)si sa ai pofte cu ea, ce te tine sa nu faci dragoste si sa nu te simti bine?
La fel sunt si femei care nu se uita la cat de mare o ai frate..serios..ci vor dragoste, asta vor nimic mai mult, la fel ca oricine.E normal sa te simti ca poate nu e mare sau altceva, dar important sa va simtiti bine si acum iubiti-va mult.

| Adrian_Poienaru_1972 a răspuns:

Daca o faci din pasiune si multa trandete nu conteaza mica si jucausa