| DaTati a întrebat:

Care inseala mai mult, barbatul sau femeia? Si de ce?

30 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Numai dumnezeu stie asta. Noi judecam dupa aparente

| RAY a răspuns:

Omul e o fiinta poligama, intr o lume normala am insela cu toti in mod egal

| DaTati explică (pentru RAY):

Da, ar trebui sa iubim in mod egal, si sa nu mai facem diferente atunci ar fi normal.totul e din cauza poftei si invidiei.

| RAY a răspuns (pentru DaTati):

Auzi tu esti fumeie sau barbat?

| DaTati explică (pentru RAY):

Mie mi se pare ca esti fumeie la cum vorbesti.
Feminist...si ateu, neinformat, lasa ma tampeniile si iesi in viata ca esti oarte dezinformat in conformitate cu realitatea.
Adevarul il vei gasi experimentand viata, nu luandu-te dupa ce zic toti amatorii pe internet.

| RAY a răspuns (pentru DaTati):

Clar esti barbat

| DaTati explică (pentru RAY):

Da sunt barbat.
Dar tu clar esti femeie.

| RAY a răspuns (pentru DaTati):

Da ma sunt femeie, sa vezi ce tocuri in cap isi iei daca te prind

| DaTati explică (pentru RAY):

Am ras

| corbulalbrosu a răspuns:

Intotdeauna va inseala doar cel care POATE in mod efectiv s-o si faca. big grin

| Freya1 a răspuns:

Ambi insala...

| Emma30555 a răspuns:

Nu cred ca putem generaliza, fiecare vorbește din experiența lui, eu din ce am văzut în jurul meu, bărbații sunt mai predispuși sa însele, cumva și societatea e mai îngăduitoare cu ei. Sunt bărbații care înșeala în mod regulat în căsnicia lor, dar cei din jur ii cataloghează ca fiind familiști

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu zic care inseala mai de multe ori, se poate sa depindã si de la caz la caz. Zic doar de ce insealã, in primul rând femeia insealã fie cã este la ovulatie, fie ca vrea sa-si de-a un "upgrade" la tip. Dar totusi vrea sa rãmânã la prieten, sa nu cumva sa rãmânã singura, de aceea majoritatea despartirilor sunt facute de femei, inainte sa se desparta iti poti da seama cã nu a facut-o ca a mers prost, de fapt doar a gasit pe altul "mai bun", unele sunt derutate rãu se intorc la fostii dupã iar inseala etc

Barbatii pentru ca prind ocazii si profitã pe moment, daca chiar tin la iubitã se despart dupã merg la cealaltã.

| EneCristian a răspuns:

Femeia din cauza ca societatea incurajeaza astfel de comportament
(daca un sotul tau nu mai are timp de tine sau nu mai e asa tandru nu te merita fata gasesteti pe altul un barbat care inseala o ce porc o femeie? ah saraca sigur barbacsu nu e bun de nimic e vina lui ca x motiv sau y) Plus un divort o avantajeaza pe ea nu pe tine ca barbat si mai ales femeile sunt incurajate sa creada ca au si ca pot sa faca asta fara repercusiuni si in general ele se gandesc mai des la a insela decat barbatii.

| Freya1 a răspuns (pentru EneCristian):

Macar femeia daca insala insala pentru a primi afectiune, atentie, iubire nu o bucata de carne (adica o alta p...a) ca si barbatul.
Nu mai cataloga tu asa ca nici barbatii nu sunt sfinti pe icoane, si de cele mai multe ori ei au motive mai idioate pentru a insela decat femeia.

| EneCristian a răspuns (pentru Freya1):

Deci in loc sa rezolvi problemele cu barbatul tau inseli pentru a primi afectiune atentie si iubire minunat... demonstrezi exact ceea ce zic si nu, nu am spus ca barbatii ar fi sfinti doar am clarificat de ce femeile inseala mai mult.

| Freya1 a răspuns (pentru EneCristian):

Nu nu am spus ca trebuie sa insele.Ti-am zis care inseala (marea majoritate) pentru ce insala.
Sunt o gramada de barbati ce se vad cu saci in caruta si nu ii mai intereseaza de nimic.Am avut un exemplar din asta de care m-am despartit de ceva vreme.Din 8 ani 5 sau 6 am tras de relatie si sa ii explic ca am nevoie de atentie, afectiune, timp, el si nu a inteles si nici macar nu m-a luat in seama, vorbeam cu pareretii.Cand ii spuneam ca daca nu isi revine o sa ma piarda zicea "eh pleci tu dupa atatia ani" nah uite astea (chiar daca nu sunt de acord cu inselatul )merita frate.Sa vada ca nu sunt miezul din paine ce se ved cu saci in caruta si nu o mai ia nimeni pe proasta.
Rezultatul la mine: eu am o relatie fericita si frumoasa, cu planuri mari si el e singur, fara ajutor, sprijin si cu cine sa iti petreaca timpul, ca acum are din plin fata de cand era cu mine.Acum ma suna, am ramas prieteni ca nu sunt nesimtita da e tarziu sti...

| EneCristian a răspuns (pentru Freya1):

Ai fi suprinsa sa stii ca si barbatii au un suflet marea majoritate apeleaza la femei strict pentru ca nu pot primi de la femeia iubita ceea ce iti doresc ( bordele de lux unde barbatii deseori doar converseaza) nu poti atribui doar asta unui barbat si nu am spus ca trebuie sa insele doar ca societatea ( si chiar si prietenii) te incurajeaza la asa ceva. O relatie trebuie construita strict pe o iubire altfel nu are rost. Plus casatoria cam strica treaba, Incerci mult mai tare si iti apreciezi mult mai mult jumatatea cand stii ca o porti pierde oricand ( nici femeile nu mai incearca asa tare dupa casatorie)
Deci in concluzie ambele genuri inseala atat ca societatea impinge mai mult femeia decat barbatul.

| SandraEve a răspuns:

Nu cred ca putem imparti astfel. Nu exista o categorie anume. Si barbatii inseala, cat si femeile
Cauze pot fi multe. Din prostie, lipsa de iubire, increderea ca nu se va afla, ca te va ierta
Dar cea mai mare cauza e lipsa iubirii sau o iubire insuficienta. Atunci cand iubesti, nu te lasa inima si constiinta sa actionezi astfel

| Mirceasc a răspuns (pentru SandraEve):

Eu cred că în momentul în care un bărbat sau femeie înșeală; acela este semnul că nu o/îl mai iubeste. Dacă iubești pe cineva cu adevărat, nu îl înșeli.

| SandraEve a răspuns (pentru Mirceasc):

Asa si este

| AlexDarius3 a răspuns:

Femeile. Barbatii nu se prea gandesc sa se faca tarfe masculine si aleg sa stea cu tovarasii.

| DorelExpertu a răspuns:

Femeia, pentru ca are mai multe oportunitati.

| UnTipObisnuit a răspuns:

In general barbatii.
Instinctiv noi trebuie sa fecundam mai multe femele, pentru a avea mai multi copii = pentru ca specia sa supravietuiasca.
Timpurile acum s-au mai schimbat, dar creierul nu prea a apucat sa tina pasul.

| Negoiu a răspuns:

Înşeală la fel! Diferenţa e din a recunoaşte şi a vorbi despre asta, în timp ce bărbaţii „înmulţesc" de regulă cu 10, femeile „împart" la 10...

| VICTORTPURO a răspuns:

Ambele genuri, in ziua de azi putini se abtin sa o faca si sa fie cinstiti, sunt multi factori care ii impun sa recurga la asta, fie ca in cuplu apare monotonie, cand barbatu/femeia nu este gata de viata in cuplu si ii tot atrage distractia si lipsa responsabilitatilor ce include fidelitatea, sunt o gramada de motive care imping oamenii spre inselat, fiecare o face din propriul motiv.

| TheAnonimous3037 a răspuns:

Fiecare inseala in modul lui, depinde de persoana aici. Unii barbati se cred fuckboys cand au o fata care arata bine si vor mai mult. Femeile au aproape la fel de multe aventuri ca bărbaţii insa bărbaţii înşală mai mult decât femeile. Femeile insala din cauza ca nu sunt cu barbatul potrivit sau barbatul cu care sunt nu le satisface toate nevoile necesare.

| HazelEyes77 a răspuns (pentru TheAnonimous3037):

Foarte adevarat. Ai punctat bine cam asa stau lucrurile.

| 2k18Tpu a răspuns:

Bărbatul.Ca sunt niste afemeiati, imaturi si din cauza ca societatea le permite si îi încurajează ei nu au nici o treaba.Deci..Trage si tu concluzia.

| Andrei1400 a răspuns:

Despre inselat, nu este specific ca un "gen" anume sa insele mai mult Asta depinde de psihicul ei (aproximativ femeile daca chiar vrei sa stii)
Acestea ar insela mai mult din motive aparte (s-a saturat de iubit, e mai fain amantul, bani ETC)