| anonim_4396 a întrebat:

Care pacat este mai "mare" : sa te masturbezi sau sa faci sex inainte de nunta? (Nu sunt la acelasi nivel) De ce?

Răspuns Câştigător
| Dildau a răspuns:

Dupa spusele bibliei, amandoua sunt pacate foarte mari. Sa fim seriosi, biblia interzice o multime de lucrui, nejustificate. Atata timp cat corpul imi cere sa fac un anumit lucru il voi face. Tine de tine pana la urma si tine si de context. Unii zic ca masturbarea e sanatoasa, unii zic ca sexul premarital e pacat capital. Tu decizi.

| Rayyy a răspuns (pentru Dildau):

Perfect de acord cu tine, Biblia chiar interzice o grămadă de lucruri absurde. Nu vreau să intru în niciun fel de conflict religios, însă de curând am ajuns să aflu că aceasta dezminte bărbieritul, jucatul fotbalului, mâncarea de porc, homarul, bumbacul şi alte normalităţi.
Aşa că nu ar trebui să vă mai preocupe noţiunea de păcat, din moment ce se observă foarte clar că în conformitate cu Biblia, alături de sexul premarital mai stau şi alte "păcate".

10 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Ce inseamna,pentru tine,pacat?

Nu consider pacat pe niciunul,orice om normal,atat fizic, cat si psihic, le practica la o varsta propice.

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Îmi cer scuze, dar pentru mine niciunul nu reprezintă vreun păcat. Ar trebui să se înţeleagă odată că sunt lucruri pe care absolut, dar absolut fiecare om le practică.

| elasexygagica a răspuns:

Este pacat sa nu faci sex, este de tot rahatu sa treci prin viata ca gasca prin apasadlove struck

| harciog a răspuns:

La alegerea ei.Ori face sex cu mine ori imi face altceva.

| STEFANXxX a răspuns:

Eu as prefera prima varianta, pentru ca toti oamenii se masturbeaza inclusiv si fetele.Dar asta nu e pacat

| iloveunicorns a răspuns:

Ce dracu păcat să faceţi mă? Masturbarea si sexul o face toată lumea, nu e nici un păcat, voi sunteţi ipocriţi?

| Doηηa a răspuns:

Nici unul.

| IngerAlb a răspuns:

Prima varianta

| alexuzu91 a răspuns:

Conceptie de c... gandire de aceleasi c... mai asa se zice in biblie
sa te masturbezi e pacat ca ati dai drumu procreatie adica spe.
asa dar cand faci dragoste si nu faci copii nu tot la fel pierzi procreatie dmnz exista cred in el in anumite idei multe sau zis dar nu toate sunt chiar asa multe rau aiurea intrebare