| OnWeed a întrebat:

Care sunt criteriile principale dupa care iti alegi partenerul/partenera?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, nu am un anumit criteriu cand e vorba de asta, pentru ca nu imi aleg partnerul ci pur si simplu pe care se nimereste sa il iubesc, acela este, dar asa in general mi-ar place ca partenerul sa fie respectuos, cu bun simt, sa ma iubeasca la fel cum il iubesc eu, sa ma faca sa zambesc, sa fie alaturi de mine mereu, imi plac persoanele de viata, adica pe mine la un baiat ma atrage felul cum vorbeste, sa ma faca sa rad, adica sa fie si glumet dar si serios cand e cazul, sa arate si bine si atunci e totul ok...

22 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu alegi dupa criterii, pentru ca acestea se schimba mereu! Alegem cu sufletul!

| Anca a răspuns:

Pfua.is cam multe laughing)

In primul rand sa fie o armonie intre fizicul lui, felul lui de a fi si comportamentul lui. Sa fie ok din toate punctele astea de vedere.
Ca particularitati as vrea sa fie : inteligent, comunicativ, bine crescut, amuzant, ambitios, puternic si hotarat.

| catthshshshs a răspuns:

- studii apropiate de ale mele (preferat student sau cu scoala terminata)
- bun simt
- cu respect
- seriozitate
- afectiune
- omenie, etcwinking

| Malvina24 a răspuns:

Sa fie serios, tandru, romantic! sa aiba scoala terminata(neaparat) si facultate si apoi job! sa ma iubeasca numai pe mine sa fie serios)

| liz23 a răspuns:

Initial exista atractia apoi comunicarea, restul vin treptat.

| JeSa a răspuns:

Caracterul, atitudinea, frumuseţea - interioară, cât şi - exterioară.

| Denisa a răspuns:

Pai...aspectul fizic, trebuie sa fie: amuzant, aventurier, "nebun", amabil si destepthappy

| madalina_8123 a răspuns:

Sa fie inteligent, sa arate bine, sa nu fie gelos, sa fie fidel, comunicativ, cu simtul umorului, cumpatat, respectuos si ambitios.

| Alice_6278 a răspuns:

Nu as alege nici un kriteriu.deoarece pentru mine mai mult conteaza ce simt. shinka un lucru nu-mi place sa fug dupa baietii bogatzii. iar in viata asta depinde foarte mult dragostea asa cared eu.

| Te besk a răspuns:

Cel mai important este:1. Sa te respecte,
2.Sa nu-ti fie in contra nici o data,
3.Sa te iubeasca asa cum esti tu insuti,
4.Sa nu te insele,
5.Sa fie la bine si la rau langa tine,
6.Sa nu creada la toata lumea ce aude,
7.Sa te asculte, doar pe tine,
8.Sa nu vorbeasca despre tine la spate,
9.Sanu vorbeasca urat cu tine,
10.Sa nu te bata,
11.Respect,
12. Bun simt,
13.Sa fie serios,
14.Sa nu fie inchis in el, sa iti spuna tot,
15.Sa arate bine,
16.Sa fie curat, sa ii placa curatenia,
17.Sa nu iti propuna anumite lucruri,
18.Sa aiba capul pe umeri
19.Sa stie sa decida ca un om adult
20.Sa nu te oblige la lucruri car sunt imposibile de facut
Succes la exemple! Pup

| emy a răspuns:

Omenia, bunul simt.Astea sunt principalele si singurele criterii dupa care mi-as alege partenerul de viata.

| PisicaAristocrata a răspuns:

Nu am asemenea criterii.

| SlobodLaGura a răspuns:

Reactionez la primul impuls, deci prima impresie conteaza, restul se afla pe parcurs.

| clawdya_8655 a răspuns:

Intelegator, iubitor, fidel si cel mai important sa aiba un suflet de aur. acum nu e dupa tine. daca te indragostesti, te indragostesti de el/ea si nu mai ai ce face

| vinty a răspuns:

Inteligenta
Frumoasa
Eleganta
Serioasa in relatie
Comica

| NuConteazăCine a răspuns:

Aspectul fizic laughing
Si comportamentul, desigur happy

| ionoion a răspuns:

Sa stie sa gateasca.

| xoBridgetXO a răspuns:

Hmmm, pai sa fie asa:
1. destept
2. sa aive bun simt
3. daca se poate si simtul humorului laughing
4. dragut
5. sa ma iubeasca la fel cu il voi iubi eu.Hmm.si cam atat.in rest dragostea vine de la sine...hehe` happy

| marius_7009 a răspuns:

Fetele vor inalti, rai, duri, cu muschi, cu haine de firma, cu banii apreciaza pe cei care fumeaza, consuma alcool, vorbesc vulgar dupa aceste criterii iti aleg fetele din ziua de astazi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intelegerea, respectul, comunicarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint 4 caracteristici si toate 4 sint de acord din toate punctele de vedere cu a cincea si anume; Sa fie buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa aiba simtul umorului ...asta ar fi asa, in marewinking. Daca ma apuc sa spun toate criteriile, mi-e teama ca nu ma mai ia nimeni de nevasta sadsadsad.