| brm a întrebat:

Spuneti-mi intr-o relatie conteaza frumusetea?

Răspuns Câştigător
| Cris29 a răspuns:

Intotdeauna conteaza si frumusetea fizica si cea interioara. Eu una nu cred ca te poti implica intr-o relatie daca nu te atrage si ceva legat de fizicul partenerului/partenerei, ceva cat de mic ca de exemplu zambetul, ochii. Insa sa nu uitam frumusetea fizica este trecatoare si cea interioara ramane; asta nu inseamna ca trebuie alegem doar parteneri frumosi fizic sau al caror suflet si caracter este frumos si fizic nu. Pe langa asta ceea ce mie imi place tie s-ar putea sa nu-ti placa. Desigur multi vor posta cometarii cum ca sufletul si caracterul conteaza cel mai mult si cate si mai cate si nu frumusetea fizica, dar sa fim seriosi totusi adevarul este cu totul altul. Nu uita: atata timp cat tie iti place de el (dupa poza banuiesc ca esti fata) si fizic si ca si caracter nu conteaza parerea celor din jur. Urmeaza-ti instictul si sentimentele si nu te lua dupa gura lumii! Si mai ales pastreaza-ti principiile si nu lasa pe nimeni sa ti le calce in picioare! happy

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă te referi la frumusețea fizică, cât timp iubești, acel cineva ți se va parea cel mai frumos. Îți va fi drag cu toate calitățile și defectele lui.

Dacă te referi la frumusețea interioară, cred că este esențială. De la ea depinde totul (chiar dacă destul de des pornește de la cea fizică). Și la fel, cât timp există sentimente, sufletul persoanei iubite, felul ei de a fi, ți se va părea cel mai frumos, mai ales dacă există compatibilitate și reciprocitate.

Iar dacă te referi la frumusețea relației, ea va depinde numai de cei doi implicați în ea și de dorința și priceperea lor de a o menține vie și frumoasă.

| Flav a răspuns:

O femeie este frumoasa, daca o iubesc.

| negru30 a răspuns:

Frumusetea trece - ramane ce are in interior ( inima )

| Ramo80 a răspuns:

Chestia e ca atunci cand doua persoane se indragostesc una de cealalta, inseamna ca fiecare in parte este frumos in ochii partenerului. Pt ca este si o vorba, nu-i frumos ce-ti place tie, e frumos ce-mi place mie. Asa ca, frumusetea e relativa. Ce tie nu ti se pare frumos, poate altuia chiar i se pare superb! Frumusetea sta in ochii privitorului! Pupic!

| janeD0oe a răspuns:

Conteaza ca partenerul sa te vada frumoasa si o sa te vada ca de asta e cu tine.gusturile sunt diferite de la om la om si nu ai cum sa placi la toata lumea dar omul de langa tine vede dincolo de ochi frumosi iti vede frumusetea interioara care radiaza la exterior. concluzia e...pentru cel care conteaza vei fi mereu frumoasa

| 354 a răspuns:

Buna seara.O sa incep prin a-ti spune ca unii apreciem frumusetea fizica,iar alti cea interioara care este mai greu de gasit. Prima impresie la unii atunci cand isi aleg o iubita,iubit,este fizicul,pentru ca majoritatea dintre noi alegem o persoana in functie de cum arata, pentru ca asta este societatea in care traim.Dar dupa cum bine sti si tu frumusetea este trecatoare insa frumusetea din suflet ramane acolo pentru totdeauna, dar dupa cum ti-am zis din pacate pentru majoritatea dintre noi in relatiile pe care ni le alegem conteaza frumusetea.

| Doctoru_7315 a răspuns:

Frumusetea e in ochii privitorului. In orice caz ce conteaza intr-o relatie e iubirea, si cum esti la interior, ca poti fi papusa la exterior daca in interior esti mai gheata decat Antarctica.

| XxMaRyXxSwAnYa a răspuns:

Eu zic ca nu conteaza frumusetea conteaza ce ai in inima ce gandesti ca daca esti frumoasa si proasta de bubui nu o sa te accepte nici o data partenerul. Daca nu esti frumoasa poti s ate machiezi sa te operezi dar ce gandesti si ce ai in inima bunatatea si linistea sufleteasca nici o data nu se poate opera sau cumpara cum cumperi gene false daca nu ai gene mari.Asta e parerea mea. Sper ca eta ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cam ce crezi? Acum o să vină ăştia cu nu conteză, contează doar sufletul şi toate cele, total neadevărat.Nu poţi sta cu cineva care nu te atrage fizic.

| missoriginal a răspuns:

Din cate vad multi au spus ca frumusetea interioara conteaza.
Acum sa fim seriosi...
Bineinteles k daca baiatul/fata este frumoasa normal k va alege pe cineva pe masura
Nu spun ca frumusetea interioara nu conteaza; conteaza mult pentru mine,insa daca eu sunt frumoasa bineinteles ca mi-as dori ca baiatul sa fie FatFrumos atat pe interior cat si pe exterior.
Sa fiu sincera chiar ma enerveaza cand aud,, Pentru mine ni conteaza aspectul, ci sufletul''; pai daca esti urat/a normal ca asta e scuza perfecta.
Pfff...va rog!
Inteleg ca nu toti ne-am nascut perfecti dar intr-o relatie aspectul conteaza la fel de mult ca intelectul.

P.S.Nu ma intereseaza daca am jignit pe cineva cu ceea ce am scris insa acesta este adevarul si unii nu ar trebui sa foloseasca,, frumusetea sufletului''ca pe un pretext pentru infatisarea lor!

| Aurelian0709 a răspuns:

Prima data cand vezi o persoana te uiti la frumusetea ei. Dar nu intodeauna un mar frumos in exterior este frumos si in interior.

| KaramiCa a răspuns:

Conteaza.ca de acolo porneste, parerea mea.insa nu este esentialulhappy