| Ava1231 a întrebat:

Pentru voi baieti... cat conteaza frumusetea la o fata?
Nu de alta dar toti baietii care imi plac mie sunt impreuna cu fete sub nivelul meu(dpdv al aspectului) si asta ma face sa ma intreb:oare chiar conteaza asa mult sa fie frumoasa?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Frmusetea fizica conteaza la o fata,mai mult decat conteaza pentru fete frumusetea unui barbat.

Relatiile mai lungi sau stabile nu se fac doara pe baza aspectului fizic.
Degeaba esti frumoasa,daca la restul esti in plop laughing pleaca ala sa caute si altceva.
De asemenea conteaza f mult atractia,de regula atractia este ceva diferit de frumuseste,deci ce vezi tu,ar putea avea la baza,sa nu Zic sigur,acele relatii au la baza atractia.

Deci nu trebuie sa fii frumos,msau frumoasa sa atragi,ori sa fii atras de cineva,doar trebuie sa ai ceva care atrage o anume persoana.
Asa vezi barbati mortali pe net,la tv,femei la fel,aia ce inseaman ca gata deja esti pe spate,sau deja esti indragostita de aia?

O femeie frumoasa va fi atractiva pentru orice barbat,dar asta nu inseamna ca gata poti sa ai o relatie cu ea,ai putea,ori ai putea sa nu ai.
In general femeile frumoase,deci vorbim de femei frumoase,in afara de faptul cas frumoase,restul lasa de dorit,pana si la pentru is varza laughing iar chestia asta conteaza f mult.

Deci tu daca esti singura,iti plac baietii aia ce spui ca stau cu fete mai putin frumoase ca si tine, banui ca in afara sa arati bine, altceva nu prea mai ai laughing
Nivelul tau, care nivel? Doar ca esti frumoasa, crezi ca toti cad deja pe spate sau ce?

UN este sa iti placa de o femeie frumoasa, alta e sa ai o relatie cu cineva.

| Ava1231 explică (pentru relian):

Corect ce zici tu mai putin prima fraza.
Si femeile se uita mult la aspectul unui tip

| maphiotul a răspuns (pentru relian):

Pentru ce răspuns ti-a dat fundă... laughing
Vai de capu' meu laughing
Pai fata asta ti-a dat pe merit? Cum imi reproșezi tu mie
Pentru raspunsul asta ti-as da nota F ca esti,, american style"

| relian a răspuns (pentru maphiotul):

Ce iti mai place sa fii romain imputit si clocit, iti place la nebunie laughing esti genul de roman de ala care pricepe exact in gura.Ba agharici,eu nu ti-am spus de ce i-ai dat cuiva ceva, este fix problema ta cui dai si ce dai, eu am facut doara observatii, asta sa nu ramai cu balariile ce ti le spun altii.

Dar se pare ca esti din categoria alora care trebuie sa le dai raspunsuri gen Da /Nu de iti scriu ceva pomeni cum spui tu deja esti pierdut in spatiu laughing nu poti rumega mai mult de 3 cuvinte pe fraza sau raspuns.

Tot ce am scris a fost observatie,nu impun eu nimanui nimic,Pe deasupra mai esti si mincinos,deci esti un clocit ticalos si mincinos pe deasupra.
Te las in lumea ta,esti un din ala irecuperabil,nu poti accepta ceva de la o persoana care iti atrage atentia,care iti face observatie,atit de timpit esti,crezi cand cineva face o observatie ar fi ceva rau.
Tu nu vezi cit de sarac cu duhu esti laughing incurci blenderu cu bauturile laughing auzi la tine,care e diferenta dintre blender si smoothie,asta trebuie consemnata,e bun ca intrebarea ramane,ce ai scris ramane sa te rida si curcile,ca asa meriti.

Alta chestie,asa pentru cutlura ta generala smoothie ala e tot americian laughing in caz ca nu stiai,si calculatorul si mai orice folosesti tu tot de la americanii aia cum le spui tu vin.Dar esti prea prost sa poti pricepe ceva.

Ce am scris au fost observatii,nu am ris de tine la perlele ce le scoti,dar se pare ca prostului cand incerci sa il ajuti cu ceva, incepe sa te injure sa te jigneasca, exact cum am spus esti un taran clocit, de ala putrezit laughing

Nu mai scrie nimic ca nu mai is curios de clocituri dealde tine.stai acolo in lumea ta clocita.

12 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Sigur ca daca o femeie are anumite defecte, frumusetea s-ar putea sa n-o ajute prea mult, dar frumusetea e cea mai importanta calitate. Degeaba e ea fata buna, desteapta, amuzanta... daca nu ma atrage dpdv fizic, o vreau cel mult ca amica, nicidecum ca iubita.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Conteaza doar la inceput. Daca "ma pacaleste" si ma indragostesc de ea, nu mai conteaza cat de frumoasa sau ne-frumoasa este, eu ma bucur sa o vad, si gasesc frumusetea in ea.

| Drimmero a răspuns:

100% la inceput, adica sa ma atraga fizic, nu ma refer sa arate a fotomodel ci sa aiba un aspect fizic placut, ingrijit, trasaturi frumoase. Daca nu ma atrage fizic nu ma poate atrage altfel indiferent de alte calitati.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Da, Drimmero. Frumos, drăguț și deștept.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ce e asta?

| anonimg a răspuns:

Important este să fie curată, să fie feminină, și să nu fie rea ci să fie amabilă. Asta o face frumoasă, atractivă.

| OldSoul a răspuns:

Se mai merge si pe principiul ala... Cu cine ai mai multe sanse laughing

| Goete a răspuns:

In intrebarea ta ta te contrazici, adica daca conteaza asa mult sa fie frumoase cand ele sunt sub nivelul tau ca aspect, si totusi cu ele sunt impreuna nu cu tine. Asta inseamna ca nu e aspectul ce conteaza atat de mult, nu?

| VoidEternal a răspuns:

Nu, nu conteaza asa de mult sa fie frumoasa. Mai ales daca esti in cautarea unei relatii serioase. Personalitatea, caracterul, decenta, conteaza mult mai mult pe termen lung

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

E o vorba ce circula in generatia Z:Fetele se pun cu cine vor, barbatii cu cine pot.Cam asta este! Majoritatea barbatilor in 2022 nu au asa multe optiuni, doar cei foarte frumosi sau bogati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine contează extrem de mult. Sunt fete care nu-s așa de frumoase la fel cum sunt și bărbați mai average dar care compensează enorm prin abilități sociale,de comunicare,au efectiv o personalitate puternica,pe când o fata poate fi frumoasă dar e doar folosita daca e proasta,timidă,sau retrasă. In societatea de astăzi doar cei care sunt sociabili, extravertiți reușesc să își facă cunoștințe, prieteni imediat,ceilalți care sunt pudici, timizi sunt un fel de rebut, cam nimeni nu ii baga in seama decât dacă sunt foarte frumoși/frumoase, sau bogați/bogate.
In detrimentul unei fata frumoasa dar fara personalitate care nu are deloc haz mereu va triumfa una average care e dezinvolta, sociabila și are personalitate bogata. Specia umană datorita comunicării sa perpetuat și propagat, in zilele noastre e cam grav sa fi timid după 16 -18 ani, mai ales la 30 deja ești bârfit din toate colturile și denigrat, judecat.
Eu datorita timidității, a emoțiilor am pierdut extrem de mult în viața, timpul pierdut nu îl mai putem întoarce niciodată.
Până și boschetari am văzut cu personalitate, oameni cu 3-4 clase, până și ăștia sunt peste nivelul nostru, se pisa pe școala noastră.

| Danny28 a răspuns:

Depinde de fiecare băiat. Eu am fost îndrăgostit până peste cap de o fată care nu avea cine știe ce fizic, nici forme nu avea, dar și-a bătut joc de mine în ultimul hal și am suferit mult

| IamJoKeR a răspuns:

Petru mine frumusetea vine din interior spre exterior