| anonim_4396 a întrebat:

Cat de grea e viata asta, ma simt asa de naspa

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu o faci sa fie grea, daca ramai vesel tot timpul si te gandesti la bine o sa fie si viata mai faina.

| Neimportant a răspuns:

Viaţa este grea dar tu poţi să o faci mai simplă. Viaţa este împărţită în 2 lucruri: bune şi rele. Uneori trebuie să profităm de lucrurile bune şi să ne distrăm ca atunci când dăm de lucrurile rele să putem să le suportăm şi să trecem peste ele. Nu trebuie să te simţi prost. Capul sus! Întotdeauna o problemă vine şi pleacă!

| Heather2001 a răspuns:

Asa si care e intrebarea?

| darrio2007 a răspuns:

Te cred.Dar unde-i intrebarea?

| anonimatuuumubd a răspuns:

Da, e foarte grea...dar acum depinde cum ti-o faci si tu, sfatul meu este sa treci peste toate dificultatile ei si sa privesti partea plina a paharului:doar o viata ai si nu poti lasa necazurile sa te intristeze, bucura-te de viata si da-i la o parte pe oamenii care iti fac rau>big grin

| anonimatusalexa a răspuns:

Daca gandesti asa, viata va deveni din ce in ce mai grea, fi pozitiv.nimeni nu are o viata usoarahappy