| JuneRain a întrebat:

De ce este viata atat de grea?

Răspuns Câştigător
| anonim3214 a răspuns:

Teoria evolutiei, big bang, teoria cunatica, citeste cartii, fa sport, plimbate, gandeste pozitiv

13 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Pentru ca tu o vezi asa!

| Narfundo a răspuns:

Nu poti da vina pe sinceritatea ta pentru tristetea pe care o simti.Defapt daca nu ai mai avea acea sinceritate ai fi si mai trist.Sunt unele persoane in viata ta care iti deranjeaza campu energetic.Roagate la Dumnezeu, mediteaza, cunoaste-te pe tine mai bine si incearca sa iti intaresti campu energetic protector cu cat mai multa pozitivate si fericire.
Cand te simti singur si speriat spune aceste cuvinte: si de voi fi singur in valea umbrita de moarte, eu nu ma voi teme, deoarece stiu doamne Dumnezeule ca Tu esti cu mine si ma protejezi".

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Depinde cum vrem noi sa o vedem.

| Purec a răspuns:

Nu este grea viata. Trebuie doar sa iti intelegi cu adevarat viata. Ce anume te face trist? schimba ceva, nu astepta nimic din cer. Fiecare trecem prin perioade grele. Afla ce te suapra, vorbeste cu cineva daca ai nevoie si spune-i si lui ce anume te face trist. Apoi incearca sa gasesti solutii. Schimba-te pe tine ca sa iti schimbi viata. Cheia e la tine, trebuie doar sa gasesc usa care duce spre fericire. nu e greu, daca vrei te pot ajuta. Am trecut si eu prin asa ceva. lasa un mesaj sa vorbim. Numa' bine

| Wøodenpints a răspuns:

Da cine a zis că-i grea?

| WhatheWow a răspuns:

Gindestete putin la citeva miliarde de de ani de evolutie a vietii cu esecuri si reusite, dar gandeste-te mai mult la cele citeva mii de ani in care oamenii se lupta pentru supravietuire cu schimbari de mediu, gindire, razboaie, lipsa de resurse, foamete, si nu in ultimul rind la gramada de bani cheltuiti de cei care au puterea, pentru a ne supune vointelor lor. Acum ai oarecum un raspuns!

| MaliciousDeath a răspuns:

Dimpotrivă.Viaţa e chiar uşoară, dar noi mereu o complicăm.

| raymusic5432 a răspuns:

Nu-i asa grea, nu dramatiza atata, gandeste pozitiv, invata niste stiinta

| JuneRain explică (pentru raymusic5432):

Intotdeauna am incercat sa gandesc pozitiv, si m-am lovit mereu de obstacole care ma fac sa ma schimb, poate asa trec mai usor peste. Am un defect mare:sunt prea sincera pentru lumea in care traiam. "invata niste stiinta" mai exact ce anume?

| shadovv a răspuns (pentru anonim3214):

Sunt sigur ca actul de a te considera animal in timp ce contemplezi la vreo diagrama feynman iti aduce fericirea.

| anonim3214 a răspuns (pentru JuneRain):

Teoria evolutiei, big bang, teoria cunatica, citeste cartii, fa sport, plimbate, gandeste pozitiv

| UNcopac a răspuns:

Pentru-ca este foame mare si saracie, viata ne-o facem noi cum vrem sa fie si in general oamenii sunt foarte rai si spurcati pe vremuri nu erau banii care sa ne schimbe viata, ce esti mai diferit ca ala care are miliarde in cont? nu tot om esti si tu? acum traiesti cu frica ca vine banca si iti ia casa, sau alte datoriiwinking eu zic ca sa te multumesti cu ce ai. ai ce manca, esti sanatos... gandeste-te ca acum altu in locu tau moare de foame.

| JuneRain explică (pentru UNcopac):

Ai dreptate.asta am constatat si eu:oamenii sunt foarte rai in ziua de azi.

Răspuns utilizator avertizat