| angelinthedark a întrebat:

Ce ai face daca toti ar fi impotriva relatiei tale cu iubitul sau iubita, daca chiar si prietenii vb numai de rau si baga strambe, i-ai crede pe ei sau persoana iubita?

Răspuns Câştigător
| Fllly a răspuns:

Persoana iubita.normal...

8 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

As lupta pentru el si nu as lasa e nimeni sa ne desparta! si eu am fost in situatia asta, am luptat si acum toti si-au dat seama ca se inselau in privinta lui si ca il iubeam pentru sufletul lui bun! acum suntem impreuna, am trecut prin bune prin rele acum ne bucuram unul de altul!

| Mya a răspuns:

Nu am incredere in "prieteni". Daca familia ar interveni, acum depinde cu ce motiv(fie ca nu este potrivit pentru mine, ca mi-e infidel, ori doar se foloseste cumva de mine), probabil m-ar pune pe ganduri si as incerca sa vad si din alta sfera acea relatie, desi in aceasta situatie nu stiu cat de obiectiva as putea fi!

| madalina_8123 a răspuns:

Este o zicala : Nu iese fum fara foc. Probabil ai vrea sa auzi ca trebuie sa-l crezi doar pe el, insa cred ca ar fi corect sa faci si putine "investigatii" sa vezi daca si ceea ce spun ceilalti are un sambure de adevar.Nu spun ca prietenii/familia etc trebuie sa-ti faca ordine in viata, insa nu trebuie sa excluzi in totalitate opinia lor.

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Depinde ce ''prieteni''winking
eu as lupta cu xcine pentru el:X

| ////////////// a răspuns:

Ascultati indemnul inimii, fii calma ginditoare, nimeni nu-ti vrea binele, adunati puterile si fale in ciuda, daca auzi ceva de rau vorbeste cu prietenul intreaba-l e corect sau ba? mi s-a intamplat si mie asa ceva colegii, prietenile au facut ce-au facut pina ne-au despartit si apoi a dorit sa mai fim impreuna dar trebuia sa se gindeasca mai devreme, nu te pripi sa faci o alegere incorecta, cauta informatii pe net ceva legat de tema ta informeazate, curaj.

| floflory a răspuns:

Atata timp cat stiu ce fel de persoane sunt "prietenii" mei, bine-inteles ca l-as crede pe prietenul meu si nu pe ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Stii...de obicei persoanele dragi tie nu iti vor raul, si ele nefiind implicate emotional sunt capabile sa iti dea sfaturi uneori destul de folositoare, pentru ca ele privesc relatia voastra din afara. Acum trebuie sa te gandesti cum si in ce masura sfaturile pe care ti le-au dat prietenii si familia pana acum au fost in ajutorul tau, sau nu.Am sa-ti dau un exemplu, am avut o prietena care era cu un baiat de 1 an si jumatate. Parintii ei au sfatuit-o sa il paraseasca pentru ca l-au vazut intr-o situatie compromitatoare pe strada cu alta fata. Plus ca parintii au o experienta ce nu trebuie ignorata, aceea de a citi o persoana dupa "vorba, dupa port". Ea i-a ignorat si i-a acuzat ca vor sa o desparta de iubitul ei, asta pana cand a vazut ea cu ochii ei "tradarea" pe telefonul lui. I-a citit sms-urile de la fata aia si multe altele...
Deci depinde de caz...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Persoana iubita, caci e singura care te poate cunoaste cum nimeni nu te poate cunoaste vreodata mai bine si iti este alaturi la greu intotdeauna.