| Jenova89 a întrebat:

Voi de cate ori va intalneati cu iubitul/iubita la inceputul relatiei? Daca persoana respectiva va zice ca e ocupata cu serviciul si doreste sa va vedeti doar o data pe saptamana, vi s-ar parea ok?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca are servici e ok sa te vezi doar la sfarsit de saptamana

| Oana92 a răspuns:

Inca de la inceputul relatiei am reusit sa ne vedem zilnic. Pana cand s-a mutat la mine(aproape 1 an de relatie) nu cred ca au fost in total 10 zile in care sa nu ne fi vazut. Eu ieseam de la scoala la pranz, el termina munca tot atunci si ne intalneam si stateam impreuna pana seara, iar in weekenduri stateam aproape toata ziua impreuna, iar de aproape 3 ani de cand locuim impreuna nu cred ca au fost 3 sau 4 zile in care el sa fi fost plecat fara mine.
Dar trebuie sa recunosc ca daca am fi inceput acum relatia nu cred ca am fi reusit sa ne vedem atat de des.
Iar in legatura cu problema ta nu stiu ce sa zic, pe de o parte e destul de aiurea sa va vedeti atat de rar, dar pe de alta parte il inteleg si pe el.

| madalinamadu a răspuns:

Da mi se pare ok. Poate initial este mai greu dar odata ce te obisnuiesti nu mai este nici o problema iar faptul ca lucreaza demonstreaza ca este o persoana interesata de viitor deci este foarte bine.Acum ma rog, fiecare persoana cu opinia sa.

| Xenia16 a răspuns:

Este ok, adica daca are treaba cu serviciul trebuie sa ii respecti decizia. Este greu doar odata pe saptamana, dar cu timpul te acomodezi, succes!

| Dlkee a răspuns:

Nuu, ce dragoste mai e aia daca va vedeti o data pe saptamana? "ochii care nu se vad se uita" si scuza-ma dar si iubitu meu lucreaza de la 5 de dimineata pana la 6 seara si ne vedem de la 6 seara pana la 11, si el mai doarme 4 ore, maxim 5. Stiu cat ii e de greu, dar asta e. Pe bune acum, ce relatie mai e aia daca va vedeti o data pe saptamana? Adica intr-o luna va vedeti decat de 4 ori straight face. Incearca sa te muti la el/ea! Succes :*

| corina000 a răspuns:

O data pe saptamana ii ok, mai ales daca el lucreaza, ar trebui sa fii mandra de el ca se intretine singur, nu ca altii.

| AntiNoobs a răspuns:

Nu prea e ok.....Va vedeti cam rar!