| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Ce as putea sa-i zic fostului prieten pe mess fara sa par disperata dupa el. Deci chiar imi doresc sa fim amici. El intra mai rar de pe telefon si l-am intrebat ieri c face, a zis bine, u? si i-am raspuns si eu... As vrea sa vbim mai mult dar nu stiu ce sa-i zic thinking Cv idei?batting eyelashes
Nu avem prieteni comuni ca sa am de cine-l intrebathinking E ok sa-l intreb daca s-a distrat d revelion? Sau mai dati si voi idei ce sa-l intreb ca sa-mi rasp mai lung si sa facem conversatie nu sa-mi rasp da/nu/bine/ok etc. Si cum sa aflu de la el daca are prietena? ca nu vreau sa-l intreb asa direct? ceva mai pe ocolite?batting eyelashes
Funda la cele mai multe intrebari pe care i le pot pune si cum sa-l intreb daca are prietenawinking si nu-mi ziceti sa-l uit, sau sa-l las in pace etc, eu vreau sa stiu ce sa-l intreblove struck

Răspuns Câştigător
| evelynne a răspuns:

Poi il poti intreba cum a petrecut de Craciun, de Revelion... in vacanta in general. Cum se mai simte? e bine? Il poti intreba daca are pe cineva, se simte singur, ii face placere sa mai vb cu tine. Nu cred ca ar trebui sa-l intrebi pe ocolite...fii directa, totusi ati fost impreuna si a simtit ceva pentru tine. Poate el asteapta din partea ta mai mult, o posibila impacare.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă este fostul, ce speranțe ai?
Îți răspunde din politețe!
Pa, pa.

| ஐAdeஐ a răspuns:

Cred ca stii ce hobbiu-ri are
intreaba-l cum merge fotbalul sau stiu eu cu ce se ocupa
intreaba-l daca si-a facut tema la nu stiu si spune-i ca tu nu ai jtiut-o ca sa te ajute sa faceti conversatie
intreaba-l...nu stiu dar tu il cunosti cat de cat nu? asa ca vezi ce hobbi-uri are, spune-i sa te ajute la teme, sau stiu eu
daca nu sunteti in acea cls f greu sa ai desore ce sa-l intrebi
deci vrei sa afli daca el are iubitha...nu trebuie sa il intr chiar asa
poti sa-i spui :"CE FACE IUBITHA TAH?"
si el iti va zice daca are sau nu nu il intr f direct pentru ca isi va da seama ca esti putin disperata.
ca sa gasesti intr si conversatzie cu un baiat trebuie sa ii cunosti hobbi-urile ce ii plc sa faca etc. inceraka sa afli mai multe despre el si cu ce afli fa conversatzie

sper ca te-am putu ajuta daca da fundita?puppy dog eyes?

| GaGy a răspuns:

Pai incepe cu ceva care nu-l poate pune sub presiune sau sa nu se gandeasca mult laughing. De exemplu intrebarea de revelion e buna si poti continua asa pana cand incepi sa-i spui sentimentele.Trebuie sa fii curoajoasa si nu nu astepti ca timpul sa-ti faca viata. Spune-i si tu ca ti-e dor cand mergeati...stiu si eu la cofetarie si dupa aia intreaba-l daca ar mai vrea sa petreaca mai mult timp cu tine.Si asa probabil ca si-ar reface iar sentimente pentru rine love strucklove struck.
Succes!