| saresipiper a întrebat:

Ce ati face daca, in timp ce stati in pat cu iubi, ati vedea ca il suna dupa mult timp o tipa casatorita la ora 9 seara, iar el mai sta putin apoi pleaca, motivand ca merge acasa sa doarma (fara sa dea alte explicatii despre eveniment).

Repostata

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Păi ar pleca el? Cine naiba l-ar lasa sa plece? Chiar daca suna putin isteric as sunat-o inapoi pe duduia respectiva sa o intreb ce vrea, l-aș pune si pe el sa imi explice ce se intampla sa vad daca e plauzibil si dupa da casa e a mea usa e a ta.Iar după i-as spune bărbatului dansei ce face respectiva daca se poate si cu dovezi si pa, am încheiat balciul cu toti si imi vad de viata liberă si liniștită.

| Emma30555 a răspuns (pentru Freya1):

Nu e bine sa fii răzbunătoare, nu ști ce motive are, sau au cei implicați. Acea femeie în fond nu are vina fața de fata care a postat întrebarea ci doar fața de soțul ei. Și e treaba ei acolo, nu e ok sa te bagi într o căsnicie, nu se știe ce se poate întâmpla poate ala o și omoară poți sa o ai pe conștinta, sau poate se sinucide el, am exagerat un pic dar nu poți ști ce creezi printr o razbunare, poate are copii și suferă copiii etc. Cel mai bine e sa te porți ca o doamna întotdeauna și sa rezolvi problema cu demnitate nu cu scandal. După o fapta de genul actualul ar fugi mâncând pământul după o asemenea reacție mai ales ca poate nu e ceva atât de grav între ei. Ea poate sa facă altceva, sa l părăsească pe prieten, sa l pună sa aleagă în cazul în care nu vrea sa l părăsească încă, sau sa îl cucerească prin metodele ei în cazul ca vrea sa lupte pentru el. Faptul ca ar încerca să i distruga casnicia aleia nu ar schimba nimic, dincontra poate chiar sa i facă sa se apropie mai mult și sa și rămână împreună iar ea nu dorește asta. Problema e la el ca joaca pe doua fronturi, dar asta e viața fiecare alege și întotdeauna roată se întoarce la fiecare fără sa trebuiască sa intervi

| Freya1 a răspuns (pentru Emma30555):

Am spus la modul în care deja as bănui că ceva e putred.Ca asa poate sa il sune o femeie la care trebuie sa ii repare masina sau sa ii zugraveasca in baie nu neapărat să se....De aceia am spus că l-aș întreba sa vad cat e de plauzibil si pe urma as suna-o pe ea calm ca sa aflu si de la ea ce are de facut.Dar eu cred ca daca nu ar fi nimic de ascuns as sti dinainte ca trebuie sa il sune respectiva pentru o anumita treaba nu?
Acuma eu am spus asa cam ce as vrea sa fac, dar cel mai probabil sufletul meu prost de bun nu mi-ar permite nici sa ma întâlnesc cu respectiva si m-as desparți de el si as suferi singura ca proasta in timp ce ei vor fi fericiti.Dar daca as avea suficienți nervi si as sti câte am facut pentru omul de langa mine si ca eu sunt curata fata de el tot cred ca asta ar fi ce-a mai bună variantă.Lui i-as pune bagajele la usa, as lua casa si masina si poate ar lua si o bătaie de la bărbatul femei pentru ca oricum i-as spune. Zici ca nu ma gandesc ca poate are copii, dar te gândesti ca poate si eu la randul meu am copii sau am investit sentimente, bani etc in relatia aia si pierd o grămadă.Sau ca se vor apropia ei mai mult, pai apropiese ca asa o sa poata împărți bătaia plus ca daca femeia are copii si face asa ceva statul ii da copii in grija tatălui si case implicînd eu luand-o pe a mea o sa stea in drum.Se chinuie ei da si eu am suflet si o viata, de ce sa las pe cineva sa isi bată joc de mine.Bine eu am facut un scenariu in care relația e serioasă, dar in cazul prezentat mai sus in care fiecare e cu aia a masi i-as zice pa si pusi.

| saresipiper explică (pentru Freya1):

Exact, am uitat sa precizez ca aia nu suna gen sa ii repare masina, chiuveta sau centrala, tipul nefiind mecanic sau instalator, deci nu are o meserie care sa necesite deplasarea pe terenul tipei, plus ora târzie, era spre 10 seara...
Daca vezi ca il intrebi de ce suna si el ramane tacut ca isi cauta raspunsul, apoi recunoaste ca nu pentru chestii legate de serviciu (nu sunt nici macar colegi) ce poti sa mai si zici...si daca il pui sa stearga nr ei sau sa il blocheze zice ca nu vrea sa o faca sau ca n-o va face

| saresipiper explică (pentru Emma30555):

Natalia a gandit bine, in primul rand trebuie sa te gandesti la tine, ai o singura viata, poti alege sa fii batjocorită sau sa pui piciorul in prag arătând amandurora ca nu permiti asa ceva. Poate aia nici nu stie ca el are relatie, daca el nici nu i-a zis si ala e momentul perfect sa afle.
Nu cred ca e ceva obisnuit ca un tip avand o relatie de cativa ani buni sa fie sunat noaptea de femei (si nici sa faca pe psihologul lor, atat timp cat iubitei nu-i in stare sa ii zica 2 vorbe pentru a o linisti tinand cont ca el i-a cauzat supararea respectiva). Ei ii intoarce spatele si pleaca daca vrea lamuriri in timp ce cu alta face pe intelegatorul si pe psihologul

| Freya1 a răspuns (pentru saresipiper):

Sti cum e chestia, daca pe mine nu ma suna bărbați pe la 10 seara sa plec de acasă nici eu nu am de ce sa accept ca tu sa primesti apeluri de la femei la care sa mergi sa le consolezi.E o aiureală sa crezi ca cineva intr-o situatie de genul ar tăcea din gura sau nu ar face nimic.Si pe prietenul meu l-a sunat o femeie măritată dar la chemat pentru o munca de care stiam si eu si bărbatul dansei si a venit si cu bani acasa, o cunoșteam pe femeia respectiva si stiam tot ce se intampla si asta sa repetat de mai multe ori ca mai mergea la un ciubuc dar daca ii spunem vin cu tine nu avea nici cea mai mica problema ba chiar am fost si am stat cu respectiva la cafea până si-a terminat treaba nu s-a ascuns de mine.
În situația de față e cusută cu ață albă si e clar ca cineva aici pica de prost.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

I-as trage un sut in fund iubitului, daca as fi convinsa ca s-a dus la tipa aia, sau oricare alta.
In fond, nu-i femeia aia vinovata, ci iubitul tau, care nu te pretuieste, daca te lasa in pat si pleaca dupa alta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu as face nimic. ca nu poti manipula sau controla un barbat, care nu vrea sa ramana noaptea aia la tine.
Il lasi sa plece si te culci!