| Alexu13092001 a întrebat:

Cum să îmi revin după o relaţie eşuată?

Răspuns Câştigător
| SarahMaria a răspuns:

Iesi si te distrezi! Incerci sa cunosti pe altcineva! Nu se merita sa te inchizi in casa si sa suferi! Viata e scurta!

6 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

In primul rand sa fi tare ca reusesti sa treci peste asta, cu toate ca este greu.Sa iti gasesti o activitate care iti place cu care sa iti ocupi timpul,sa iesi pe afara cu prietenii, sa asculti muzica vesela, sa canti etc.Sterge orice contact legat de aceea persoana pentru ca asa mai mult rau iti vei face si asta nu este bine deloc.
Timpul o sa vindece orice rana,ai sa vezi, insa pentru asta este nevoie sa ai rabdare si totul va fi bine, vei vedea.
Capul sus si fi tare!
Baftahappy

| vladmR a răspuns:

Fi tare si lasa doar timpul sa treaca, el va rezolva totul. Bucura-te de clipele actuale nu le irosi

| oananecula a răspuns:

SarahMaria are dreptate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cu relatiile astea esuate ce mare plictiseala pe TPU asta. stai 2-3 zile, o saptamana cat ai nevoie, sa te calmezi si apoi uita. asta este: e mai bine ca s-a intrerupt o relatie rea decat sa mearga inainte, corect?

| koko3475 a răspuns:

E greu...acum cativa ani am patit-o si eu. am stat cateva zile inchis in casa, fumand si am baut doua pachete de cafea. cu toate ca eu m-am despartit de ea, sufeream. stii ce am facut? mi-am zis ca nu merge asa. ca nu merit asta. am maini, picioare, creier, deci vreau mai mult de la mine. si am plecat in oras cu prieteni si mi-am revenit. nu deodata dar in scurt timp am curmat suferinta. Bafta! si apropo, cui pe cui...

| Simplyy a răspuns:

Stai singur 1 zi si iti faci curat in cap. Te relaxezi. Si cauti pe altcineva.