| Andreea_8316 a întrebat:

Voi credeti in iubirea la distanta? [ sau daca aveti fantezii cu iubirea la distanta sa mi le spuneti daca se poate propriile experiente] Multumesc dau Fundita:*:*

9 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Fanteziile sa fie cu distanta, asa-i? laughing

| pink10 a răspuns:

Da cred! Si nu numai cred, traiesc o frumoasa iubire la distanta :X Care dureaza de un an si 7 luni :X Cat timp exista incredere, comunicare si multa multa iubire totul este posibil :X Am trecut prin momente grele, am trecut peste kilometrii si saptamani...Dar momentul revederii nu poate fi inlocuit de nimic, niciodata! :X Sa astepti saptamani sa il saruti din nou, sa il strangi din nou in brate, sa ii spui te iubesc, nu doar virtual! Este cel mai placut sentiment :X Chiar daca uneori este greu si iti vine sa renunti, plangi, suferi, dar mereu iubirea va invinge :X Uneori o relatie la distanta este mult mai stransa decat una normalawinking
Da, din propria experienta iti pot confirma ca iubirea exista oriunde si oricat de departe :X
Funda?batting eyelashes

| SpecialGirl a răspuns:

Cred in iubire la distanta pentru ca am trait pe pielea mea.Si app, Tetitza la multi ani sa fiti fericitihappy

| cosmina05 a răspuns:

Da.Din proprie experienta iti zic, iar la mine e complicat ca ai lui nu ma vor, insa avem deja 1 an si 3 luni.E superb.La vara ma duc la facultate si voi fi mai aproape de el.Atunci ne vom vedeam mult mai des.Culmea e ca eu am vrut sa renunt o data din cauza alor lui si din cauza ca era foarte multa presiune, atunci mi-am dat seama cat de mult ma iubeste, deoarece m-a ales pe mine in locul alor lui. Certuri mai apar, insa importanta e comunicarea.Fiecare trebuie sa mai lase de la el si totul va fi bine, mai ales cand se vorbeste calm.As putea scrie un roman pe tema asta, insa nu vreau sa te plictisesc.

| Tetitza a răspuns:

Pai eu cred inainte nu credeam pentru ca nu mi-se intamplase acum azi pe 6 aprilie fac un an de cand stau cu el ne intalnim in fecare sambata si in weecenduri da asta e imi ajunge ...am ales asta pentru ca inainte ma plictiseam repede de fiecare baiat care statea aproape de mine ma stresa telefoane plimbari tot felul de din astea acum sunt linistita stiu sigur ca nu sunt inselata si cam atat

| madutZZa20 a răspuns:

Buna,pana in ziua de azi am crezut in dragoste la distanta deoarece asta traiesc eu in ultimii 3 ani.Dar cu timpu mi-am dat seama ca e foarte greu, il iubesc ma iubeste dar ne vedem f rar.E greu pentru ca de fiecare data cand am nevoie de el trebuie sa iau telefonul in mana sa-l sun nu il am alaturi sa plang pe umarul lui.Pe de alta parte aceasta distanta ne uneste mai mult iar revederile sunt superbe nu ne mai saturam unu de altu,parca atunci toata lumea e a mea, tinand cont ca eu am si probleme cu familia din cauza lui, atunci cand il am aproape uit de tot ce-mi face rau si profit ca il am langa mine.Pwp

| BlackKitten a răspuns:

Am incercat si eu sa am o relatie la distanta si din pacate nu a mers(sper ca nu te dezcurajez).De obicei in relatiile de genul asta nu trebuie sa iei totul in serios pentru ca nu stii ce face respectivul acolo unde este si cand nu te mai baga in seama incepi sa regreti ca ti-ai pierdut timpul degeaba.
Acum depinde la ce iubire te referi.Am o prietena care avea pe cineva in alta tara si au stat cam 1 an jumate apoi ea a terminat liceul si a plecat la el si acum sunt foarte fericiti.
Gandeste-te daca in viitor poti sa'i fii alaturi si atunci poate va merge... daca nu.atunci nu stiu ce o sa se intample, dar nu cred ca o sa tina! Stii uh ca ochii care nu se vad se uita!

| Naty_8887 a răspuns:

Eu cred in iubire la distanta...Prietenul meu e in Germania acolo el isi face studiile si chiar daca e departe noi doi tot ne iubim:*Daca ai incredere in persoana data merita sa iubesti la distanta.>2

| iubitaluimihai2003 a răspuns:

Buna.nici eu nu credeam, dar cand iubesti orice este posibil.eu si iubitul meu suntem impreuna de 8 ani, dar din nefericire ultimii 2 ani am stat despartiti fizic, nu si sufleteste. vorbim zilnic 3 4 ore la telefon. uneori simt ca innebunesc fara el dar ma gandesc la momentele cand il voi strange in brate, la noptile de drag, etc.doi ani de abstinenta nu i usor, tinand cont ca sunt o femeie atractiva si am destui admiratori.sau ca amicii imi zic ca m am calugarit pentru omul asta, dar pentru iubitul meu trec si prin foc, stiu ca el ar face la fel.nici mie nu