| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti, exista sau nu iubire adevarata? Ma refer la iubire dintre 2 persoane straine care se intalnesc si bla bla bla

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Mă, nu știu. Nu sunt sigur. Eu zic că există dar foarte rară e puțin spus. E atât de rară încât aproape că nu există. Te-ai prins tu.
"Iubire adevărată" e atunci când simți niște sentimente unice, când nu e vorba de atracție, când iubești pe cineva fără să aștepți nimic în schimb, când ai face orice pentru acea persoană, doar s-o știi bine. Dar cine face așa ceva? Toată lumea își urmărește propriul scop. Nimănui nu-i pasă de celălalt, toți suntem egoiști. De-asta urăsc atât de mult această specie infectă.

Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| maria999 a răspuns:

Eu cred ca exista iubire adevarata. Atunci cand iubesti si te indragostesti nu conteaza certitudinea in care te intalnesti cu persoana respectiva, te indragostesti, iubesti si atat. Restul nu mai conteaza.

| RAY a răspuns:

Eu vb din experienta propie, inca n-am intarnit in viata mea o fata sincera care sa nu minta 100% din ceea ce spuna, cred ca exista acel sentiment doar ca fetele nu au sentimente ele sunt reci,ipocrite, prefacute, materialiste etc sincer eu asta am observat, eu numaic cred in iubire adv, totul e pe interes material

| gedanken a răspuns (pentru RAY):

Daca urasti toate lucrurile astea la fete inseamna ca tu detii toate calitatile astea, nu? Iar daca asa este atunci foarte bine pentru tine!

| RAY a răspuns (pentru gedanken):

Sincer as vrea sa le detin, dar na nu sunt eu asa

Răspuns utilizator avertizat
| gedanken a răspuns:

Depinde de fiecare in parte...niciodata nu spune niciodata, iar viata nu e imprevizibila doar pentru lucruri rele.