| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca poate exista iubire adevarata intre doua persoane daca diferenta de varsta este de 19 ani?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mare atentie. Nu tot ce zboara se mananca. Adica omu are experienta vietii, trecut prin multe.acum tu stii mai bine. Parerea mea: iubirea nu are varsta.

15 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Clar NU. Ori tipul cauta ceva proaspat fiind satul de ceea ce are acasa, ori tipa cauta morcov mai mare si mai tare.

| h3r a răspuns:

El este tatăl tău?

| anonim_4396 explică (pentru h3r):

Cred ca glumesti?

| Dismally a răspuns:

Da, se poate sigur. Nu varsta este cel mai important lucrur intr-o relatie.

| oprescudorin11 a răspuns:

Da. poate exista! Dca persoana moare repede si mai are si ceva maruntis, este chiar benefic. Poate gasi(persoana mai tanara )si o alinare mai tarziu daca stie sa si mosteneasca maruntisul.Lasand gluma la o parte, varsta nu are treaba cu 'iubirea adevarata', doar prejudecatile si 'accidentele'.

| Danysan a răspuns:

Iubire Da, dar potrivire in nici un caz :*

| Crucified a răspuns:

De ce 19 şi nu 20?

| anonim_4396 explică (pentru Crucified):

Pai daca cu 19 ani e mai mare si nu cu 20winking

| Captoresque a răspuns:

Oh Doamne ce oroare, clar nu! Poate omul ăla e căsătorit și are copii, ce faci?! Destrami o familie, îi lași pe copii fără tată?

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Nu! Nu esti nici prima nici ultima care pune o intrebare de genul. Tipilor de acest gen le plac foarte mult 'prospaturile'. Stiu sa se poarte frumos si sa minta si mai frumos, dar capul le sta doar la sex. Poate o sa fie impreuna cu tine o vreme, dar cel mai probabil e ca n-o sa fii singura cu care si-o pune.Si cand termina cu tine, o sa-si gaseasca alta fara nici o problema.Nu pune botul la vrajelile lui!

| fotbalistata a răspuns:

Doar tu poti sti acest raspuns. daca nu ii esti amanta poate ca da, poate exista iubire adev.tu stii daca e bine sa risti, ce relatie aveti si cati ani ai tu in primul rand. daca iti e profesor mai grav, nu pune botul!

| anonim_4396 explică (pentru fotbalistata):

Pe asta cu amanta si cu profesorul ai nimerit-o, chiar mi-a fost profesor de religie 2 ani si de atunci ne-am indragostit

| DuncaClaudiu a răspuns:

Cred ca 19 ani e cam mult...happy

| asdfghjkl33 a răspuns:

De obicei se zice ca dragostea nu are varsta, dar 19 ani...mi se pare cam exagerat

| crystall17 a răspuns:

Adevarul este ca doar tu iti poti da seama de asta si mi-e teama ca doar timpul si rabdarea iti vor oferi raspunsul. Eu as spune ca nu, important este ca cele doua persoana sa aiba amandoua intentii sincere si sa se nimereasca bine. Cum spuneam, rabdare si de asemenea poate nici putina precautie nu ar strica, macar o perioada, pana prinzi ceva mai multa siguranta. Multa bafta si nu renunta fara sa incerci, insa ramai totusi in garda si incearca sa nu te oferi total de la inceput, incearca mai intai sa te convingi daca o merita sau nu respectiva persoana.