| 22091998 a întrebat:

Ce credeti:mai exista fete care sa nu se uite la averea baiatului si la fizicul lui?
sad
Apropo, like-urile pe facebook conteaza?

Răspuns Câştigător
| RedDeath a răspuns:

Pai, gandeste-te : averea, ti-o faci daca esti istet! Conteaza doar sa nu fi lipit sarac pamantului!
Cu aspectul... Daca e una ce arata suprer, iti dai seama ca s-a chinuit sa ajunga asa. Ca sa o meriti, ar trebui si tu sa lucrezi putin la fizicul tau. Doar nu vrei una ce a avut ce face ca sa arate cum arata sa fie impreuna cu unul care nu se sinchiseste la capitolul aspect! Nu zic sa fi un... Lazar Anghelov, dar totuis, putina munca nu strica.
Adica, serios, pune-te in locul ei! Sau mai bine, pune-te in locul unui tip care munceste la sala si mai are si alte preocupari tot la acest capitol, si sa vina o fata mai grasuta, care nu depune mult efort pentru aspect, si il intreaba ca de ce n uvrea sa fie cu ea, ca de ce conteaza aspectul. Conteaza, nu in sensul ca ii mananci acuma aspectul, dar sa se vada ca omul si-a dat interestul! E ca si cum acel barbat care a muncit, in loc sa isi primeasca 'premiul' binemeritat, nu il primeste. Gandeste-te si la asta.

| 22091998 explică (pentru RedDeath):

Mersi mult de sfat! tu esti singurul care ti-ai dat seama la ce am vrut sa ma refer!

| RedDeath a răspuns (pentru 22091998):

big grin Da? Ceilalti au dat raspuns tot pe langa?hee hee Ei bine, ma bucur ca am putut fi de folos.winking

| 22091998 explică (pentru RedDeath):

Mersi sa stii ca acuma mai motivat mai tare ca sa nu renunt la fata pe care o plac!winking

| RedDeath a răspuns (pentru 22091998):

Da? Dar... cum sta treaba? E ea tare beton, sau normala? big grin

| 22091998 explică (pentru RedDeath):

EA este o fata normala care se aseamana destul de bine cu mine happy

| RedDeath a răspuns (pentru 22091998):

Oo, atunci ai dat lovitura! Felicitari!

| 22091998 explică (pentru RedDeath):

Multumesc mult!

| corhaz a răspuns (pentru RedDeath):

Foarte bun raspuns. purul adevar

32 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cred ca da, luni am o intalnire cu una. Daca zice ca nu vrea sa fie cu mine din cauza baniilor atunci o sa-ti zic prin alt comentariu aici ca nu mai exista fete serioase.

| PrecioussGirl a răspuns:

Da, exista, mai rar dar exista.

| DeeaMarry a răspuns:

Dar ce, tu nu te uiti la fizicul unei fete? Ti-e totuna oare daca cerseste pentru a avea bani de mancare sau daca are bani proprii?
Nu cred ca exista fete sau baieti pe lumea aceasta care sa nu ia in considerare fizicul sau conditia materiala a persoanei cu care formeaza o relatie. Diferenta o face insa gradul de importanta pe care il acorda fiecare persoana acestor aspecte. Dragostea nu e chiar atat de oarba.
Pot sa te asigur ca exista fete care pun mult mai multa importanta pe sufletul unui baiat decat pe fizicul acestuia, si pentru care nu sunt importante masinile sau cadourile scumpe.
Trebuie sa stii si unde sa tintesti, pentru ca daca tintesti prea sus e normal sa fii dezamagit. Sa fim seriosi, daca eu arat foarte bine, mi se pare normal sa vreau un baiat care arata si el foarte bine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu. Au dispărut.

| AtateaConditii a răspuns:

Sa nu se uite la avere exista dar care sa nu se uite la fizic imposibil. Daca nu o intereseaza fizicu inseamna ca nbu se simte atrasa de tine si sta cu tine numai din nevoie. E important fizicul si el in mare parte. Daca se da bani pe likeuri da eu zic ca conteaza:p.

| neutrino a răspuns:

In mod normal nu, dar mai exista si fete care fac greseli. Care crezi tu ca ar putea fi motivele pentru care o fata sa te placa pe tine (este numai un exemplu), fiind un baiat sarac si urat? Tu cand te-ai indragostit de o fata urata si sarantoaca?

| Macryna a răspuns (pentru neutrino):

Bine zis

| 22091998 explică (pentru neutrino):

Eu nu am vrut sa ma refer la acea saracie de sa nu ai ce manca, m-am referit averi mult mai mari, adica 2-3 masini; 2-3 case si mii de euro in banca! Intelegi?

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

Da. Sunt foarte bogate si urate. happy

| 22091998 explică (pentru Mussette):

Corect,bine zis! parerea mea este ca mai bine este sa traiesti cat de cat decent decat sa fii urat sau "frumos artificial"! Noi oameni am trebui sa fim asa cum ne-a lasat Dumnezeu!

| Mussette a răspuns (pentru 22091998):

Da. Doar ca eu cred ca fetele tin cont si de ce are el. Nu neaparat de avere. Dar conteaza in viata un serviciu stabil, care sa asigure o viata frumoasa. Si sa aiba o perspectiva de viitor. Nu genul acela, "las' ca merge si asa!". Apoi apar diferente inevitabile. Si frumusetea conteaza intr-o anumita masura. Cat sa-l placa pe respectivul. Fie ca-i frrumos, fie ca-i urat in viziunea altora. big grin

| Teardrop a răspuns:

1) CU averea, majoritatea femeilor nu se uită la avere. Asta e doar o generalizare din chestiile văzute la TV. Femeile vor să fie independente. În majoritatea gospodăriilor urbane din România, femeia aduce mai mulţi bani ca barbatul.

2) Când se uită la fizicul unui timp, femeile se uită de fapt, la cât sunt de îngrijiţi: dacă au părul şi hainele curate, dacă arată suficient de masculin (nici o femeie nu vrea un efeminat lângă ea).

Dacă ştii să te porţi frumos, poţi atrage aproape orice femeie cu scaun la cap.

| 22091998 explică (pentru Teardrop):

Inca un raspuns foarte bun, iti multumesc!

| PeFuga a răspuns:

Fete care sa nu se uite la avere sunt, acuma depinde si unde cauti. Daca te duci la agatat pitipoance in club, nu cred ca o sa pleci multumit (insotit) de acolo... Cat despre aspectul fizic, crede-ma, acesta conteaza! Acuma nu trebuie sa fii neaparat Fat-Frumos ca sa te placa o fata, insa trebuie neaparat sa fii ingrijit (sa nu ai parul gras si umerii ninsi de matreata, sa nu ai dintii galbeni, sa nu mirosi a transpiratie, sa nu fii ingrozitor de gras, sa nu umbli cu haine murdare si rupte etc). Restul e o chestiune de gusturi. Poti sa fii si mai uratel, dar daca stii sa te faci placut intre oameni, esti istet si faci glume bune, te porti frumos (nu injuri ca la usa cortului, nu scuipi pe strada, etc) poti sa iti gasesti o prietena happy

| Macryna a răspuns:

Nimanui nu-i place sa traiasca in saracie

| Futhakari a răspuns:

Mai sunt dar rar din pacate, acuma fetele copiaza ce vad la tv pe toate parasutele care apar si la randu lor si ele devin parasute.

| Waffen18 a răspuns:

In ziua de azi cam greu.

| PentruCaAutomobile a răspuns:

Majoritatea de 95% se uita la averea baiatului, insa nu condamn fetele care se uita la fizicul unui baiat, daca tu esti un grasan paros, iti imaginezi ca o sa fii impreuna cu o fata care arata bine? Dar daca tu ai face sala de X ani, ai accepta sa fii cu o fata pe care nu o intereseaza aspectul ei?

| Chawki a răspuns:

Cu siguranta! -NU-

| Grasshoper a răspuns:

Da dar foarte putine si alea care au suferit din cauza averii si fizicului si au tras o concluzie nefericita

| katherinef a răspuns:

Da, exista.
Eu sincer nu le inteleg pe astea, care se uita doar la patratele si se comporta ca niste curve luate de pe centura, desi au 14 ani.
Cat despre likeuri, nu cred happy

| Aliss_Aliss_1999 a răspuns:

Like-urile nu conteaza! Si, da exisa unele fete care nu vor baieti cu patratele, ci doar sa fie sinceri si iubitori :*

| Emanuela_Lidia_1998 a răspuns:

Da exista