| qieiqpalz a întrebat:

Conteaza fizicul unei persoane?(intrebare mai mult pentru fete)

17 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Hai să fim realişti, în prima faza contează, nimeni nu se îndrăgosteşte de suflet, dacă e cât de cât plăcut ochiului, începi să cunoşti un caracter iar dacă e unul bun începi şi să îl iubeşti

| zăGhost a răspuns:

Da.

| RB26DETT a răspuns:

Da, conteaza foarte mult deoarece fizicul da prima impresie, prima atractie a 2 persoane, cum i se mai zice, dragoste la prima vedere, este pur si simplu instinctul animal de reproducere, suna ciudat, asa-i? Asa-i!
Altfel vorbeste o fata cu tine cand arati bine si altfel vorbeste cand esti mai asa si-asa, daca ai o conditie fizica nasoala, lucreaza s-o imbunatatesti! Merita!
Degeaba toata lumea zice de suflet si alea alea, da, este foarte foarte important, problema e ca prima data vezi omul si dupa apuci sa-l cunosti! Este mult mai greu sa-i arati cuiva cine esti daca prima impresie este proasta! Adica aspectul!
Prima data trebuie sa negociezi cu persoana respectiva sa te asculte, sa te cunoasca, sa vrea sa te cunoasca si dupa toate astea in sinea ei isi zice 'pacat ca n-arata mai bine' pentru ca toti vrem sa fim vazuti bine, iti pui o poza pe Facebook cu iubi, pai daca iubi n-arata bine imi stric imaginea, ce facem aici.
Rar gasesti o persoana care sa te accepte pentru cine esti, nu pentru cum arati sau cat de instarit esti, o zic din proprie experienta, oamenii ce apreciaza cu adevarat calitatile unei persoane sunt gasiti foarte rar si deseori nu-ti dai seama cum trec pe langa tine ori ii ignori.
Din proprie experienta iti zic treburile astea, nu pot zice ca arat wow, sunt supraponderal si vad cum stau lucrurile, probabil si tu faci parte din categoria celor ce n-au noroc din cauza fizicului, bine ai venit in club, ce sa zic laughing

| RAY a răspuns:

Conteaza aspectul fizic dar si personalitatea desigur nu in mod egal, pentru o aventura conteaza aspectul fizic, pentru o relatie si personalitatea, dar in primul rand cand vezi o persoana te atrage aspectul fizic

| Violleta2022 a răspuns:

Conteaza si fizicul, dar mai mult conteaza caracterul si educatia unui baiat, decat aspectul fizic.

| Freya1 a răspuns:

Conteaza sa ai un aspect fizic normal.
Acela iti iese primul in evidenta dar daca nu esti "perfect" da mai ai si alte calitati stai linistit ca te ia cine trebuie si cine ti le remarca.

| LoveSleep a răspuns:

Să-i spună careva Donnei că dacă toți băieții cu care a vorbit ea ar fi fost educați, acum ar fi crezut că e deșteaptă.

| sofisis a răspuns:

Da, normal.

| mentholinks a răspuns:

De fapt doar fizicul conteaza, pe restul, cineva destept le modeleaza cum vrea el.

| HazelEyes77 a răspuns:

Prima oara cand vezi o persoana iti place fizicul ei te simti atras de fizionomie, ochi, forma corpului., felul in care merge, vorbeste, rade, gesticuleaza-limbajul trupului deci. Am fi ipocriti sa n o recunoastem. N ai cum sa stai cu cineva daca n ai nici o atractie fizica fata de el poate doar daca esti materialista si stai doar pentru stabilitatea financiara pe care ti o ofera. Evident ca nu tine prea mult sarada asta mai ales daca apare la orizont unul care iti place sincer. Bineinteles ca doar calitatile, personalitatea, felul de a fi ne fac sa iubim persoana respectiva si sa dorim o relatie de lunga durata nu fizicul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Doar sufletul.Frumusețea adevărata e la interior, nu pe exterior.Nu știe oricine asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sufletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteazã mai ales la doamna de la Kaufland.

| qieiqpalz explică:

Multumesc tuturor

| qieiqpalz explică:

Eu sunt mai gras. fata de care imi place nu stie cum arata pentru ca noi vb pe wapp si nu i.am dat poza si ne intelegem foarte bine ce ziceti daca ne vom intalni oare nu va mai vrea sa fiim prieteni? sau isi va schimba parerea?(vorbim de cel putin 2 ani)

| RAY a răspuns (pentru qieiqpalz):

Daca va exista atractie fizica da, daca nu vei fi trimis in lista zona prieteniei unde si cred ca esti deja

| Bernardus a răspuns:

Sufletul e ceeace conteaza, daca ai noroc sa dai peste cineva care vede prin aspectul fizic.